Namų ūkio biudžeto analizė


Namų ūkio kovo mėnesio išlaidos. Pajamų - išlaidų analizė.

Namų ūkio biudžeto analizė padeda įvertinti dabartinę finansinę padėtį, padeda kontroliuoti išlaidas bei laikytis numatytų prioritetų, tačiau didžiausia jo nauda išryškėja atidžiai jį išanalizavus. Taip pat namų ūkio biudžeto sudarymas padeda tinkamai valdyti savo pajamas bei išlaidas, stebėti kiek išleidžiame pinigų. Išlaidas patiriame kone kasdien, o pajamų kasdien negauname, todėl svarbu pajamas paskirstyti taip, kad galėtume nusipirkti viską, kas būtina ir nepritrūktų pinigų. Šiais laikais retas žmogus užsiima savo namų ūkio finansiniu planavimu, tačiau tai darantys tikina, kad tai puikus būdas užtikrinti gerą ir tvirtą finansinę padėtį.

Mano namų ūkį sudaro penki asmenys: sutuoktiniai ir trys vaikai. Gyvenant šeimoje labai svarbu paskirstyti išlaidas taip, kad jų užtektų būtiniausioms reikmėms, mokesčiams bei nenumatytoms išlaidoms. Atlikau savo namų ūkio finansinę analizę nuo 2015 metų kovo 1 dienos iki 2015 metų kovo 31 dienos fiksuodama šio laikotarpio išlaidas bei pajamas. Duomenų analizavimo tikslas sužinoti koks mano namų ūkio biudžetas – deficitinis, perteklinis ar subalansuotas.

Pajamos – namų ūkio įplaukos. Kaip matote pagal diagramą didžiausią pajamų dalį per laikotarpį sudaro tėvų darbo užmokestis - net 84%. Pinigai gauti gimtadienio proga sudaro 11%. Mažiausią dalį pajamų sudarė parduotas metalas ir loterijos bilieto laimėjimas. Tai iš viso sudarė 5% pajamų. Tik tada kai gauname pajamas ir sumokame mokesčius matome kiek turime pinigų saviems poreikiams.

  • Microsoft Word 44 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (959 žodžiai)
  • Universitetas
  • Monika
  • Namų ūkio biudžeto analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Namų ūkio biudžeto analizė. (2015 m. Gegužės 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/namu-ukio-biudzeto-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 21:54
×