Namų ūkio finansinė analizė ir finansinis planas namų darbas


Ekonomikos namų darbas.

Lentelių sąrašas. Įvadas. Analitinė dalis. Namų ūkio finansiniai rodikliai 2015m. Vasario 28 dieną. Namų ūkio fazė. Namų ūkio finansiniai tikslai. Trumpalaikis. Ilgalaikis. Rinkos analizė. Trumpalaikis tikslas. Ilgalaikis tikslas. Projektinė dalis. Prognozuojami pinigų srautai. Prognozuojami namų ūkio finansiniai rodikliai 2016m. Sausio 30 dieną. 2015-02-28 ir 2016-01-30 Namų ūkio finansiniai rodikliai palyginimas. Išvados ir rekomendacijos. Literatūros sąrašas.


Namų ūkiui aprašyti yra renkama faktinė informacija, kurioje yra aprašoma, bendro namų ūkio, narių skaičius, amžius ir veikla pavyzdžiui – studijuojantys, dirbantys ar kita veikla užsimantys bendro namų ūkio asmenys. Svarbiausia aprašant namų ūkio finansinę analize ir planą yra mėnesinės pajamos – apskaičiuotas darbo užmokesris, gaunamos pajamos už nekilnojamajį turtą, bei individualią veiklą ir išlaidos. Šiame darbe analizuosime namų ūkio finansinę padėtį, sudarysime namų ūkio balansą, aprašysime prognozuojamas išlaidas. Žinodami visus finansinius rodiklius įvertinsime visus namų ūkio aspektus ir nuspręsime kur galima sutaupyti, parduoti ar sumažinti išlaidas ir padidinti pajamas.

Kiekvienas namų ūkis turi finansinių tikslų ir yra tam tikroje fazėje, fazė yra nustatoma remiantis gyvenimo ciklo hipoteze, aiškinant vidinius ir išorinius veiknsiu, kurie gali įtakoti namų ūkio situaciją. Tikslų trukmės būna ilgalaikės, vidutinės ir trumpalaikės. Suformulavus namų ūkios tikslus yra sudaromas planas, juos įgyvendinti ir svarbu suformuoti tikslus kurie atitinka SMART kriterijus, tai yra įgyvendinami, konkretūs, aproboti laike ir prasmingi tikslai. Kiekvienam tiksluj sudarant veiksmų plana bus analizuojami bent 3 sprendimų alternatyvos. Atliksime rinkos analizę, logiškai pasirinksime geriausią, mūsų nuomone, sprendimą kiekvieno tikslo įgyvendinimui. Įgyvendinant tiklus lyginsime mažiausiai 6 finansines institucijas pasirinktais kriterijais, kurie svarbūs namų ūkiui. Pagal turimus duomenis sudarysime finansinį planą (biudžetą), prognozuojamas pajamas, bei išlaidas 2015/2016 metų. Namų ūkio analizė susideda iš daugelio sričių, kurios bus aiškinamos analitinėje dalyje.

Bendrame namų ūkyje gyvena 4 žmonės: tėtis Jonas, mama Rūta, bei dukra Laura ir sūnus Tomas. Jonas dirba kompiuterinių dalių parduotuvėje, jo priskaičiuotas atlyginimas yra 912 eurų. Rūta dirba sodroje, jos priskaičiuotas atlyginimas yra 550 eurų. Jonas taip pat verčiasi individualia veikla, kurios pajamos yra 400 eurų kas mėnesį, atskaičiavus mokesčius. Laura ir Tomas studijuoje universitete pagal nuolatines studijų programas. Laura studijuoja finansuojamoje vietoje, Tomas valstybės neapmokamoje vietoje. Laura taip pat platina kosmetiką ir kvėpalus, todėl kas mėnesį gauna papildomą 50 eurų. Mokestis už mokslą per metus yra 1200 Eurų. Šeima turi namą, kurio vertė – 62 000 eurų, taip pat žemės sklypą, kurio vertė 20 000 eurų, du automobilius vieno vertė – 3 500 eurų, kito 5 000 eurų. Taip pat jie turi 3 kambarių butą, kuris vertas 50 000 eurų butas yra nuomojamas ir gauna iš to 500 eurų per mėnesį. Šeimos buitinė techinka vertinama 4 000 eurų, baldai – 9 000 eurų, jie taip pat turi brangenybių, aukso už 3 000 eurų. Maistui per mėnesį yra išleidžiama 400 eurų, telefono ir interneto paslaugoms apmokėti išleidžiama – 100 eurų. Kas mėnesį transporto išlaidos siekia 150 eurų, pramogoms – 220 eurų, drabužiams 100 eurų per mėnesį, komunaliniams mokesčiams – 220 eurų. Vaikų bendrabučiams tėvai išleidžia 130 eurų per mėnesį, Tomo sporto reikmėms – 100 eurų, kas mėnesį, mokymosi priemonėms – 120 eurų, kas metus. Einamojoje sąskaitoje šeima, turi 1 500 eurų. Šeima yra nusipirkusi obligacijų kurių vertė bendrai sudėjus 3000 eurų. Vaistai ir gydymo paslaugos kainuoja 15eurų per mėnesį. Nepanaudotos namų ūkio lėšos yra taupomos.

Mėnesinių išlaidų padengimo koeficientas=Trumpalaikis turtas/Visos mėn. Išlaidos=4000/1545=2,59Taigi susidūrus su nenumatytais sunkumais, šeima gali apmokėti savo išlaidas trumpalaikiu turtu 2,59 mėn.

Skolos rodiklis=Visi įsipareigojimai/Visas turtasApskaičiuoti neina, nes namų ūkis neturi jokių įsipareigojimų. Visas savo išlaidas finansuoja savomis pajamomis, nesinaudojant kitų pinigais.

 • Ekonomika Namų darbai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Edvinas
 • 23 puslapiai (4403 žodžiai)
 • Universitetas
 • Ekonomikos namų darbai
 • Microsoft Word 123 KB
 • Namų ūkio finansinė analizė ir finansinis planas namų darbas
  10 - 10 balsai (-ų)
Namų ūkio finansinė analizė ir finansinis planas namų darbas. (2016 m. Gegužės 30 d.). http://www.mokslobaze.lt/namu-ukio-finansine-analize-ir-finansinis-planas-namu-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 05:31