Nanotechnologijos ir elektronika


Nanotechnologijos ir elektronika. Naujų technologijų diegimą sąlygojantys veiksniai gamybos sektoriuje. Technologinė proceso inovacija. Technologijų gyvavimo ciklas. Ekonominės ir vadybinės priežastys. Naujų technologijų naudojimas mechaniniams komponentams gaminti. Termoplastinių medžiagų sukepinimas FDM.


Nauja (naujovė) – gali reikšti ir tobulesnius ir prastesnius produktus, paslaugas ir procesus, lyginant su egzistuojančiais.

(Materialios) Technologija (graik. Menas, amatas) – produktyvių žinių organizavimas siekiant praktinių tikslu.

Aukštosios technologijos – modernios technologijos, pasižyminčios didelių efektyvumu, yra inovatyvios ir sukurtos naudojant mokslinius laimėjimus.

Violetinė – intelektinės nuosavybės apsauga, biotechnologijų srityje (patentų, publikacijos, išradimai).

Mechatronika – mokslo ir technikos šaka, apjungianti elektronikos, mechaninės sistemas ir kompiuterija.

Iš viso yra 4 klasės. 1 yra saugi, 4 nesaugiausia.

Saugus yra infraraudonųjų spindulių lazeriai, kurių bangos ilgis yra 1,4 mikrometro.

Nanotechnologijos apima medžiagas ir objektus, pritaikomus technologijose. Medžiagos ir objektai yra ne didesni kaip 100 nanometrų.

2017 naudojant nanotechnologija Israelio institute senojo .? tekstas buvo patalpintas ant 0.05 kvadratinio milimetro plokštelės.

Nanotechnologijos gali būti panaudotos avarinėms situacijoms, jos gali suveikti tuomet kai reikia išgelbėti žmogų, nušviesti jam kelia į avarinį išėjima.

Šiuolaikinė įmonė naudodama technologijas inovacijas gali išlikti ir plėstis. Technologijų diegimas (naujų) įvertinus mokslą ir žinias pakeičiamas nauju, efektyvesniu ir našesniu procesu. Inovacijų naudojimas tai įmonių galimybė įgyti konkurencinį pranašumą (bet kokioje srityje). Inovacijos yra būtinos, nes prekių ir paslaugų gyvavimo ciklas trumpėja.

Imlios inovacijoms įmonės, visose srityse išauga 38%, o mažiau imlios tik 10%.

Socialinės inovacijos. (Tikslas – sukurti naujas ekonomines, valdymo, organizacines ir kitas struktūras bei formas ir jas diegti įvairiose veiklos srityse.)

Proceso inovacija apima technikos įrengimų arba programinės įrangos pakeitimus. Šiuo atveju siekiama gamybos savikainos mažėjimo, kokybės pagerinimą.

Gamybos metodai apima techniką, įrengimus ir programinę įrangą, kuri naudojama prekių gamyba ir paslaugas. Proceso inovacijos diegiamas ir pagalbinėje veikloje:

Tai naujas rinkodaros metodas apimantis produkto dizainą, pakuotę, reklamą, paskirstymą. Rinkodaros inovacija taikoma į klientų poreikių reagavimą, naujų rinkų radimą, tam kad parduoti produktą. Rinkodaros metodai apima naujų komercinių kanalų pasitelkimą. Komerciniai kanalai tai būdai kurie naudojami parduodant prekes ir paslaugas klientams, bet tai ne logistikos metodai, tai yra neapima transportavimo, sandėliavimo, kurie naudojami efektyvumui užtikrinti.

Tai naujo organizacinio metodo įdiegimas įmonėje, darbovietės organizavimo ir išorinio santykių srityje. Pvz: inovacija verslo praktikoje, tai naujų mokymosi sričių įvedimas, seminarų ir konferencijų vedimas įmonės viduje.

Apibendrinant, technologinė inovacija naujų produktų ir paslaugų kūrimas ir tobulinimas. Naujų technologijų kūrimas ir diegimas gamybos ir organizaciniuose procesuose. Šiuo atveju sukuriama didesne ekonominė vertė, negu prieš tai buvusi.

Naujų technologijų ekonominis augimas gali būti skatinamas tik tada, kai nauja technologija yra plačiai paskleidžiama ir naudojama.

Įvedimas į rinką – technologija pradedama įvest į rinką, kai nauja ir tobulesnė technologija praeina kokybės ir veikimo tyrimus bei pristatoma vartotojams.

Branda – tai periodas kai kokybė pasiekia aukščiausia tašką, šiuo atvejų įmonės pelnas yra maksimalus, bet pelno augimas pradeda lėtėti.

Nuosmukis – šiuo atveju pasirodo kitos naujos technologijos, todėl įmonė praranda savo konkurentiškumą. Šis periodas charakterizuojamas kainų lenktyniavimui.

  • Microsoft Word 233 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (3071 žodžiai)
  • Kolegija
  • Jonas
  • Nanotechnologijos ir elektronika
    10 - 1 balsai (-ų)
Nanotechnologijos ir elektronika. (2019 m. Gegužės 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/nanotechnologijos-ir-elektronika.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 23 d. 06:07
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo