Nanotechnologijų taikymas medicinoje


Įvadas. Nanotechnologija. Nanomedicina. Nanomedicina kaip gydysimės ateityje? Nanotechnologijos transplantologijoje. Onkologija ir nanomedicina. Nanomedicinos pažadai. Išvados. Literatūros sąrašas.

Nanomedicina – tai nanotechnologijos pasiekimų, arba,- sukonstruotų miniatiūrinių mašinų pritaikymas medicinos srityje, kuris padėtų išvengti susirgimų ar išgydyti žmogaus kūną. Ši disciplina dar pirminėje vystymosi stadijoje, tačiau tikimasi, kad šiame amžiuje ji sąlygos dramatiškus medicinos mokslo pokyčius.

Patys paprasčiausi nanomediciniai įrenginiai bus naudojami ligų diagnostikoje. Šiam tikslui pasitarnautų cheminiai testai; nanomašinos būtų panaudojamos kūno vidinių cheminių virsmų registravimui. Mobilūs nanorobotai su įdiegtais bevielio ryšio siųstuvais galėtų cirkuliuoti kraujo ir limfos sistemomis bei siųsti perspėjimo signalus, sutrikus cheminiam medžiagų apykaitos balansui ar pablogėjus vidinei organizmo būklei. Panašios nejudrios nanomašinos galėtų būti įvestos į nervų sistemą ir stebėtų pulsą, smegenų aktyvumą bei kitas organų funkcijas.

Labiau pažengusių nanotechnologijų panaudojimo sritys apimtų implantuotus įrenginius, kurie pagal organizmo poreikį atpalaiduotų vaistus ar hormonus pacientams su chronišku medžiagų disbalansu ar stygiumi. Širdies defibriliatoriai ir ritmo vedliai jau surado savo medicininio taikymo sritį; nanomedicina šias technologijas perkelia į naują fizinių matmenų mažinimo lygmenį suteikdama galimybes paveikti atskirų ląstelių elgseną. Galiausiai būtų galima sukurti dirbtinius antikūnus, dirbtines baltąsias ir raudonąsias kraujo ląsteles bei nanorobotus kovai su virusais.

  • Fizika Referatas
  • Microsoft Word 269 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (3553 žodžiai)
  • Universitetas
  • Julija
  • Nanotechnologijų taikymas medicinoje
    10 - 7 balsai (-ų)
Nanotechnologijų taikymas medicinoje. (2015 m. Lapkričio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/nanotechnologiju-taikymas-medicinoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 18:24
×