Napalys Grigas


Įvadas. Napalio Grigo biografija. LKŽ susikūrimas. Napalio Grigo nuopelnai. Išvados. Literatūros sąrašas.

Napalys Grigas – žinomas kaip rašytojas, kalbininkas, vertėjas, žodynininkas, dėstytojas, redaktorius. Mokydamasis mokykloje lietuvių kalbos jį labai sudomino visokie sunkiai ištariami, nežinomi, seni žodžiai. Tik pakliuvęs Juškos žodynas į Grigo rankas tuojau pat pradėjo rašyti į sąsiuvinį ir mokytis. Taip jo žodžių žodynas vis plėtėsi ir plėtėsi, nors teigia, kad retai kada naudodavo visą žodžių bagažą. Netrukus pakvietęs J.Balčikonis į Panevėžio Mokytojų seminarija jis nesvarstęs sutiko, nes J.Balčikonį gerbė kaip gerą lietuvių kalbos mokytoją. Ten jam pakliuvo į rankas K.Būgos „Lietuvių kalbos žodyno” pirmas sąsiuvinis. Jį taip nustebino ne tik žodžiai kurie kitaip aiškinami, bet kirčiavimas ir lietuvių giminaičių apžvalga. Pradėjo ieškoti žodžių kilmės, nes jam daug kas pradėjo aiškėti ir jį tai labai sudomino. Taip jis sugebėjo išsiaiškinti savo gimtojo kaimo Svydeiniai pavadinimą iš vieno to kaimo pasakininko. Tai jį įkvėpė darbui dar stipriau.

Taip pat Napalys gerai žinomas Rokuose, nes gyveno nemažai laiko Ražiškiuose kur kraštovaizdis tuo laiku buvo tikrai žaliuojantis ir spalvingas. Galbūt, todėl ir jis čia atsikraustė, kad turėtų ramybės ir laisvės savo darbui.

Darbo tikslas - apžvelgti Napalio Grigo biografija, pasiekimus ir nuopelnus.

Uždaviniai:

1.Pateikti Napalio Grigo biografija.

2.Patyrinėti LKŽ susikūrimą ir redagavimą.

3. Pateikti Napalio Grigo nuopelnus.

Referatas padės pažinti Napalio Grigo biografija ir liks kaip mokomoji medžiaga kitiems mokiniams. Padės suprasti iš kur kilę žodžiai.

  • Microsoft Word 93 KB
  • 2015 m.
  • 8 puslapiai (1009 žodžiai)
  • Mokykla
  • Edas
  • Napalys Grigas
    10 - 5 balsai (-ų)
Napalys Grigas. (2015 m. Kovo 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/napalys-grigas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 21:19
×