Napoleonas - tai gėrio ar blogio demonas?


Napoleono blogi darbai. Napoleonas tai. Napoleonas bonapartas blogi darbai. Napaleono bonaparto blogi darbai. Napoleonas žmogus ir valdovas.

Napoleonas – tai gėrio ar blogio demonas ? Istorijos esė.

Tačiau Napaleono užmojis užvaldyti Pasaulį nusinešė daug gyvybių, pareikalavo daug resursų ir sunaikino daug kultūrų. Taikiai nusiteikę , nieko dėti žmonės turėjo palikti savo šeimas dėl valdovo užgaidų ir karų. Napoleono pasisakymas: “be naudos pražudo daugybę žmonių tas, kuris į mūšio lauką žiūri su emocijomis” yra kiek egoistiškas ir tikrai neatspindi puikių valdovo įteisintų įstatymų. Ruošti ir išlaikyti karius reikalauja daug resursų bei lėšų. Nesibaigiantys karai sekino valstybės iždą, kol pagaliau imperatoriaus tauta pavargo ir sukilo. Kartu su gyvybėm buvo sunaikintos ir kultūros. Sunaikinti, sugriauti ir sudeginti miestai, menantys šalių ir istorijos grožį. Iš kultūrinio paveldo, kuris buvo kuriamas šimtmečius, liko tik apie juos menantys griuvėsiai. Kad ir kaip žavėtumėmės Napaleono įvestomis reformomis, moderniu požiūriu, visgi jo karai nusinešė daugybę aukų. Tai buvo per didelė kaina už galimybę įgyvendinti valdovo užmojus. Mano nuomone, imperatorių apakino laimėjimų euforija, kuri neleido jam pamatyti tikrosios padėties.

  • Istorija Esė
  • Microsoft Word 15 KB
  • 2013 m.
  • 2 puslapiai (493 žodžiai)
  • Edgaras
  • Napoleonas - tai gėrio ar blogio demonas?
    10 - 2 balsai (-ų)
Napoleonas - tai gėrio ar blogio demonas?. (2013 m. Kovo 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/napoleonas---tai-gerio-ar-blogio-demonas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 10:30
×