Napoleonas Bonapartas: herojus ar tironas?


Napoleono asmenybės nebūtų galima apibrėžti paprastais charakterio bruožais. Psichologinės perspektyvos padeda atskleisti Napoleono charakterį. Įdomūs faktai apie Napoleoną. Ar jis tikrai buvo toks žemaūgis? Prancūzų generolas karikatūristų visada buvo vaizduojamas kaip daug žemesnis nei vidutinis jo laikų vyras – ir ši nuomonė liko nepakitusi. Tačiau pasak istorikų, taip vadinamas „Mažasis generolas“ iš tiesų buvo apytiksliai. /. Šis karo ištrokęs vyras parašė knygą. meilės romaną. /Taip, Napoleonas Bonapartas buvo generolas, revoliucionierius, imperatorius ir - bent vienąkart - rašytojas. Prieš ištremimą į Elbos salą, Napoleonas bandė nusižudyti. 1814m. kaip Fontenblo sutarties dalis Napoleonas turėjo atsisakyti savo titulo ir būti ištremamass į Elbos salą. Nemirė, tačiau smarkiai susirgo. Napoleono armija rado Rozetės akmenį. Napoleonas, be abejo, labiausiai žinomas dėl jo politikos ir kariuomenės meistriškumo, tačiau ankstyvuoju savo gyvenimo laikotarpiu jis taip pat save laikė mokslininku ir buvo išrinktas nariu Nacionaliniame Institute, svarbiausią mokslo organizaciją po-revoliucinėje Prancūzijoje 1797m.


Kaip Napoleonui iš atokiosios Korsikos salos pavyko patekti į Prancūzijos galios centrą Paryžiuje? Kaip jis sugebėjo užvaldyti Prancūziją ir paskui savo galią projektuoti Europoje? Ir, turbūt sunkiausiai atsakoma, kodėl, nepaisant pralaimėjimo ir su jo vardu susieto žiaurumo, jo vardas iki šiol minimas kaip didžiausiu Prancūzijos pasididžiavimu?

Napoleono asmenybės nebūtų galima apibrėžti paprastais charakterio bruožais. Rašytoja Anne Louise Germaine de Staël, kuri dėl savo priešiškumo Napoleono valdžiai buvo ištremta iš Paryžiaus, manė, jog ne taip kaip kiti žmonės, jis atrodė „nei geras, nei aršus, nei švelnus, nei žiaurus. Tokia būtybė, “ ji tęsė,“neturinti sau lygių, niekada negalėtų nei jausti, nei savyje pažadinti bent menkiausios atjautos“. Prancūzų autoriui Standeliui, raštu nuginčijusiam Ponios de Staël `šmeižtą`, Napoleonas buvo”vyras, apdovanotas nuostabiais gebėjimais ir pavojingomis ambicijomis“. Jis galėjo susidurti nelaimes „su nepajudinamumu ir didingumu“, tačiau taip pat galėjo būti nunešamas „iki pat įsiutimo ribos, kai jo aistros buvo sutinkamos su opozicija“. Nepaisant jų skirtingų motyvų, apibūdinti Napoleono charakterį nelengva - ir Napoleonas dėl to atrodė tik dar galingesnis.

  • Microsoft Word 331 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (791 žodžiai)
  • Arvydas
  • Napoleonas Bonapartas: herojus ar tironas?
    10 - 6 balsai (-ų)
Napoleonas Bonapartas: herojus ar tironas?. (2016 m. Balandžio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/napoleonas-bonapartas-herojus-ar-tironas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 14:33
×