Nariuotakojai skaidrės


Nariuotakojai. Motiejus Baliukonis 12c. Nariuotakojų kilmė. Jų kilmė neaiški, manoma, kad jie kilo iš žieduotųjų kirmėlių. Paplitimas. Nariuotakojų rūšių priskaičiuojama. Skolopendra. Akmenlindė. Apibūdinimas. Tvirti iš chitino sudaryti išoriniai griaučiai(egzoskeletas). Išorinių griaučių privalumai. Padeda išlaikyti kūno formą Apsaugo vidaus organus nuo mechaninių pažeidimų ir išdžiūvimo. Išorinių griaučių trūkumai. Gyvūnai negali būti stambūs Riboja organizmo augimą. Ekologija. Vėžiagyviai sudaro didžiąją dalį zooplanktono. Gyvenimo ciklas. Beveik visi nariuotakojai dauginasi lytiniu būdu Išsiritę iš kiaušinių jaunikliai mažai skiriasi nuo suaugėlių. Gyvenimo ciklas(II). Vabalų, drugių, musių lervoms būdinga leliukės stadija Pavasarį lėliukė vystosi toliau iki suaugėlio vabzdžio. Socializacija. Žemesnieji, arba atsiradę anksčiau. Dėkui už dėmesį.

Nariuotakojų rūšių priskaičiuojama 1,5 milijono, ir manoma, kad bent dvigubai daugiau jų dar nėra aprašytos. Nariuotakojų grupių lyginimas:.

Gyvūnai negali būti stambūs Riboja organizmo augimą. Nariuotakojis priverstas nertis. Išsinėręs gyvūnas gali tapti lengvu grobiu plėšrūnams.

Vėžiagyviai sudaro didžiąją dalį zooplanktono. Tarp nariuotakojų yra ir filtruotojų, ir augalėdžių, ir skaidytojų, ir plėšrūnų, net parazitų. Išnykus vabzdžiams apdulkintojams, išnyktų dauguma žiedinių augalų.

Žemesnieji, arba atsiradę anksčiau, vėžiagyviai(dafnijos) savo jauniklių neprižiūri, o aukštesnieji(vėžiai) globoja ne tik apvaisintus kiaušinius, bet ir jauniklius Kai kuriems vabzdžiams būdingos kastos ir bendradarbiavimas(skruzdės, bitės).

  • MS PowerPoint 220 KB
  • 2016 m.
  • 12 puslapių (333 žodžiai)
  • Motiejus
  • Nariuotakojai skaidrės
    8 - 1 balsai (-ų)
Nariuotakojai skaidrės. (2015 m. Kovo 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/nariuotakojai-skaidres.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 01 d. 10:51
×
146 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo