Narkomanai kaip socialinė grupė


Priklausomybė. Biologinės priežastys. Psichologinės priežastys. Socialinės priežastys. Asmenybės ir elgesio pokyčiai. Asmenybės pokyčiai. Veiklos ir įpročių pokyčiai. Teisėtvarkos pažeidimai. Psichinė būsena. Fizinė būsena. Kalbėsena. Judesių kontrolė.

Žmogus gimdamas netampa narkotikus vartojančiu asmeniu, bei tėvai auklėdami netraktuoja to kaip gėrio. Tai pačio žmogaus apsisprendimas, juo tampama savo noru - vartojant narkotines medžiagas, tačiau pats neigia , kad priklauso šiai socialinei grupei - "narkomanų" .

Žmogus, vartojantis narkotines medžiagas, po truputį keičiasi. Jis tampa uždaresnis, nutolsta nuo šeimos, draugų, dažnai pratrūksta pykčiu, savo nusistatymą prieš kitus išreiškia ne vien žodžiais. Nuolat yra prislėgtos nuotaikos, jaučia nerimą baimę. Taigi pokyčiai vyksta visose gyvenimo srityse, keičiasi kalba, manieros, elgesys.

Nepastovi nuotaika, nesugebėjimas susikaupti, abejingumas mokyklai, seniems draugams ir netgi pomėgiams. Atsiranda naujas draugų ratas, kuriame dažniausiai būna vyresni asmenys. Prasideda nuolatinis melavimas ir netikėtos vagystės ar pinigų skolinimasis.

Neigimas ir melavimas – asmuo pradeda dažniau meluoti, neigti narkotikų žalą, dėl savo netinkamo elgesio kaltina kitus, nuolat atsikalbinėja.

Vėlavimas – vis vėliau grįžta namo, vėluoja į mokyklą, darbą, kartais nesuvokia laiko.

Į kitus ir save nukreiptas priešiškumas ir agresija – maištauja, smurtauja, ketina ir mėgina žudytis.

Požiūris į tikėjimą ir kultus – tampa abejingas tikėjimo dalykams.

Sunkumai mokykloj, darbe – apleidžia pareigas, nebesistengia, dažnai pateikia nedarbingumo pažymas

Asmuo , kuris vartoja narkotines medžiagas griebiasi įvairių būdų, kaip gauti narkotikų dozę. Laikui bėgant žmogus , kuris vartoja narkotines medžiagas nebesulaukia paramos ir finansinės pagalbos iš artimųjų ir draugų , imasi neleistinos veiklos. Dažniausiai tai būna vagystės, smurtas , paleistuvavimas , įsilaužimas ir narkotinių medžiagų laikymas , bei platinimas. Tada asmuo įsivelia į įvairias "gaujas" , kurios kaltinamos vandalizmu , užpuolimu ir smurtavimu , dėl kurių keliamos teisminės bylos, jų pasekmės neretai būna kalėjimas.

  • Sociologija Referatas
  • Microsoft Word 22 KB
  • 2013 m.
  • 6 puslapiai (1236 žodžiai)
  • Kolegija
  • Lijana
  • Narkomanai kaip socialinė grupė
    10 - 4 balsai (-ų)
Narkomanai kaip socialinė grupė. (2013 m. Spalio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/narkomanai-kaip-socialine-grupe.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 04:58
×