Narkomanija ir alkoholizmas bei jų prevencija mokykloje


Alkoholizmas ir narkomanija. Alkoholizmas mokykloje. Narkomanija mokykloje. Alkoholizmas referatas. Alkoholizmas mokyklose. Referatas apie kaktusus. Prevencija mokykloje skaidres. Prevencija pries alkoholizma. Meskalinas. Referatai apie narkomanija.

Įvadas. Šiek tiek istorijos apie narkotines medžiagas. Narkotikai. Narkomanija. Kas yra priklausomybė? Kodėl žmonės vartojo ir vartoja narkotines medžiagas. Kaip atpažinti narkotikus vartojantį žmogų? Prevencija. Gydymas? Narkotikai – ne vien cheminės medžiagos. Išvados. Literatūra. Tikslas. Aptarti narkomanijos faktą ir jos prevenciją mokykloje. Uždaviniai. Aptarti pagrindines narkotines medžiagas. Aptarti priklausomybės mechanizmą. Aptarti narkomaniją istoriniu aspektu. Aptarti prevencijos galimybes, sunkumus.

Problemos aktualumas. Alkoholizmas ir narkomanija mokyklose šiuo metu yra ypač aktuali tema. Vis daugiau ir daugiau mokinių įklimpsta į alkoholizmo, narkomanijos liūną. Jeigu anksčiau ši problema buvo aktuali tik suaugusiems ir vyresniųjų klasių moksleiviams, tai šiomis dienomis prevencija tampa labai svarbi jau pradinėse klasėse, kadangi jau pradinukai puikiai žino kas yra alkoholis. Vyresniųjų klasių mokiniai beveik visi yra gėrę alkoholinių gėrimų, nemaža dalis bandę ir kitų narkotinių medžiagų.

Problema. Norint kovoti su kuo nors, pirmiausiai reikia gerai pažinti priešininką. Taigi, referate aprašomos kai kurios narkotinės medžiagos, jų poveikis, priklausomybės mechanizmas. Žvelgiama į narkomaniją ir istoriniu aspektu. Na ir žinoma, nagrinėjama narkotikų vartojimo prevencijos galimjau nuo seniausių laikų žmonės vartojo įvairias haliucinacijas sukeliančias, tonizuojančias ar, atvirkščiai, slopinančias centrinę nervų sistemą medžiagas. Jos buvo natūralios, kadangi chemijos tuomet dar nebuvo.

Sudėtingas cheminis junginys, kurio yra kaktuso ląstelienoje ir ypač šaknyse, - meskalinas – yra haliucinogenas, šiek tiek silpnesnis už lsd. Jis visiškai pakeičia įprastą pasaulio vaizdą ir sukelia haliucinacijas, kurias indėnai laikė paties dievo ženklais.

Du tūkstantmečius indėnų kartos garbino savo dievą. Prieš paragaujant šventojo kaktuso vykdavo ritualinė medžioklė, kukurūzų ruošimas ir 24 valandas trunkantys, labiau transą primenantys, šokiai. Po trijų dienų indėnai grįždavo į įprastą gyvenimą.

Ankstyvojo religingumo ištakos siejamos su psichiką aktyvinančiais augalais, kurie, subtiliai įpinti į tautų šventąsias apeigas ir kasdienes tradicijas, lydi žmogų nuo gimimo iki pat mirties.

Ispanijoje bažnyčia, įkvėpusi inkviziciją senajame pasaulyje, suprantama, paskubėjo užkirsti kelią gresiančiai invazijai ir naujajame. Imta negailestingai persekioti tuos, kurie vartoja nuodėmingąją šaknį . Tačiau per praėjusius 400 metų – nepaisant represijų – kaktusas neprarado savo kultinės reikšmės. Priešingai, paplito toli į šiaurę, iki pat kanados.

  • Microsoft Word 63 KB
  • 2012 m.
  • 29 puslapiai (7150 žodžiai)
  • Universitetas
  • Narkomanija ir alkoholizmas bei jų prevencija mokykloje
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Narkomanija ir alkoholizmas bei jų prevencija mokykloje. (2011 m. Liepos 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/narkomanija-ir-alkoholizmas-bei-ju-prevencija-mokykloje.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 22 d. 16:12
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo