Narkomanija ir jos plitimas jaunimo tarpe


Narkotikai jaunimo tarpe. Narkomanija jaunimo tarpe. Jaunimo narkomanija. Narkomanija paauglių tarpe. Narkomanija tarp jaunimo. Narkomanijos problema jaunimo tarpe. Socialine problema narkomanija jaunimo tarpe. Narkomanija ir jos pasekmes. " narkomanija" analize. Narkomanijos priežastys paauglių tarpe.

Įvadas. Narkotikų ir narkomanijos ypatumai. Narkomanijos plitimo jaunimo tarpe socialinės priežastys ir jų sukeliamos problemos. Narkomanijos plitimo jaunimo tarpe socialinių problemų, vertinimo ir prognozių tyrimo analizė. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedas - anketa.

Narkomanija - naujas ir sudėtingas šių dienų pasaulio reiškinys. Ji griauna senąjį pasaulio supratimą apie sveikatą ir žmonijos vystymąsi, reikalauja naujų darbo formų bei glaudesnės ir labiau integruotos įvairių institucijų veiklos.

Su narkotinėmis priemonėmis žmonija pažįstama nuo seniausių laikų. Jų vartojimas pirmiausia buvo siejamas su rytų kultūros buitiniais arba religiniais papročiais ir tradicijomis ten, kur augo augalų, turinčių narkotinių savybių. Vakarų kultūrai narkotinių medžiagų vartojimas nebūdingas, tai gana naujas socialinis reiškinys. Narkotikų vartojimas Lietuvoje taip pat neturi senų tradicijų.

Narkotinių medžiagų vartojimas plinta ne tik tarp suaugusiųjų, bet ir tarp moksleivių, nes jaunimas yra labiausiai pažeidžiama visuomenės dalis. Dėl savo amžiaus ypatumų - rizikos nesuvokimo, noro patirti naujų pojūčių - jaunimas iš smalsumo narkotikų pabando, o vėliau įpranta juos vartoti, ar net pradeda jais prekiauti.

Lietuvos mokyklose buvo atlikta nemažai tyrimų, kurių metu buvo siekiama išsiaiškinti ką moksleiviai žino apie narkotikus ir ar jie jų yra vartoję. Sužinota, kad narkotikai daugiau plinta didesnių miestų mokyklose. Daugelis kaimo ir mažesnių miestelių mokyklų nurodė, kad jų mokyklose narkotikų vartojimo nepastebėta ir moksleiviai anketose neatžymi.

Tačiau kai kurios gyvenviečių mokyklos pateikė gana liūdnus ir stulbinančius rezultatus tiek pagal pavartojusių moksleivių skaičių, tiek pagal narkotinių medžiagų įvairovę. Paauglystė – ypatingas gyvenimo laikotarpis, nes bręstančio organizmo funkcijų pokyčiai stipriai veikia paauglių psichiką. Jie nori atrodyti suaugę, savarankiški, labai vertina bendraamžių ir draugų nuomonę. Mėgdžiodami ne visada tinkamą suaugusiųjų elgseną, jų įpročius ar tradicijas, kad pasirodytų panašūs į juos, paaugliai pradeda rūkyti, vartoti alkoholinius gėrimus ar svaigintis įvairiomis psichotropinėmis medžiagomis, pernelyg laisvai ir šiurkščiai elgtis ar net nusikalsti. Yra svarbu žinoti narkotikų vartojimo priežastis ir laiku užkirsti tam kelią. Todėl galima teigti, kad viena iš aktualiausių šių dienų Lietuvos jaunimo problemų – darbo tikslas – atskleisti narkomatlikti anketinę apklausą, kuri padėtų išsiaiškinti jaunimo nuomonę apie narkomnarkotikai – cheminės medžiagos, kurios stimuliuoja, slopina arba kitaip modifikuoja centrinės nervų sistemos veikimą. Šių medžiagų naudojimas gali sukelti narkomaniją.

žodis narkotikas gali turėti įvairias diferencijas ir naudojamas skirtingai; priklausomai nuo konteksto.

  • Microsoft Word 72 KB
  • 2011 m.
  • 25 puslapiai (4762 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aurelija
  • Narkomanija ir jos plitimas jaunimo tarpe
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Narkomanija ir jos plitimas jaunimo tarpe. (2011 m. Kovo 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/narkomanija-ir-jos-plitimas-jaunimo-tarpe.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 20 d. 01:57
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo