Narkomanija kaip socialinė problema


Socialinės problemos lietuvoje. Narkomanija socialine problema. Narkomanija lietuvoje. Socialine problema narkomanija. Narkotiku vartojimas kaip socialine problema. Kursinis darbas apie narkomanus. Narkomanija ivadas. Narkomanijos pasekmes. Narkomanija jos socialines priezastys ir pasekmes. Referatai apie narkomanija.

Šio darbo tikslas išsiaiškinti narkotikų vartojimo priežastis ir kaip narkomanija veikia mūsų visuomenę. Įvadas. Teorinė dalis: priklausomybė. Priklausomybė nuo narkotikų. Narkotikų istorija. Narkomanija kaip socialinė problema. Narkotikų vartojimo priežastys. Narkotikų poveikis ir jų vartojimo pasekmės. Narkomanijos paplitimas lietuvoje. Narkomanijos prevencijos programos. Praktinė dalis: žmonių gyvenančių mažeikių rajone žinios apie narkomaniją. Išvados ir rekomendacijos. Informacijos šaltinių sąrašas. Priedai.

Paklausti, kodėl vartoja kvaišalus,narkomanai dažnai atsako kad tik narkotikas jiems padeda tikrai gyventi . Apibūdindami smulkiau, kuo reiškiasi šis gyvenimo tikrumas , kalba, jog narkotikai išplečia ir pagilina išgyvenimų pasaulį, aktyvina kūrybines galias, padaro nejautrius jausminėms problemoms ir sunkumams. Taip pat tvirtina esą kvaišalai padeda išsilaisvinti iš įvairių konfliktu ir greitai likviduoja nemalonia psichine įtampą.

Apsvaigimas jiems užpildąs jausminę tuštumą ir sukeliąs jėgos pojūtį. Be to ,narkotikai sužadiną ypatingą vidinio apšvietimo būseną, kuri, kaip tvirtina narkomanai, padeda giliau pažinti savo egzistencijos prasmę ir labiau įsigilinti i savąjį aš .

Iš tikrųjų šie žmonės tik atsitolina nuo įvairių gyvenimo nepatogumų, patys save apgaudinėdami narkotikais. Tačiau savęs apgaudinėjimo suvokimas savo ruoštu sukelia naują konfliktą su sąmonę ir nepasitenkinimą savimi. Taigi narkomanai stengiasi sau pagrįsti ir pateisinti narkotinį gyvenimo stilių, skelbdami lyg ir mokslinę apoteozę narkotikų, kaip vienintelio būdo, kuris daro įmanomą tikrą gyvenimą . Jie sugeba taip susijungti su ta tikro gyvenimo koncepcija, kad priima ją kaip savą ir šitaip išsprendžia jiems įsipykusį nemalonų konfliktą su sąmone. Taigi narkotikai turį būti naujas neįprastas būdas palaimingam gyvenimui užtikrinti.

šio darbo tikslas išsiaiškinti na tradiciškai priklausomybė buvo suprantama kaip narkotikų poreikis, kai, nustojus juos vartoti, išryškėja fiziniai simptomai, pavyzdžiui, skausmas, pykinimas, išsekimas. Šiuolaikinėje populiariojoje psichologijoje priklausomybės ,kaip neįveikiamos pagundos, supratimas yra platesnis, nes apima ir elgseną, kuri anksčiau buvo laikoma tiesiog blogu įpročiu ar net nuodėme.

Prie narkotiku greitai priprantama. Pavyzdžiui, greitai priprantama prie skausmui malšinti vartojamo morfijaus, todėl vėliau dažnai pradedama vartoti heroiną. Kai kurie žmonės pajutę psichiką veikiančių vaistų poveikį, iš tikrųjų sunkiai gali sumažinti jų dozę ar iš viso baigti juos vartoti. Tačiau daug daugiau yra atsitiktinių bei galinčių susivaldyti narkotikų vartotųjų negu pripratusiųjų prie tokių narkotikų kaip alkoholis, marihuana ar kokainas(gazzaniga,1988; siegel,1990).

Narkotinių medžiagų vartojimo kontroliavimo iliuzija. Šūkis vienas kartas-nieko tokio padeda atsirasti tokiai nuomonei- aš galiu vieną kartą gyvenime pabandyti narkotikų ir daugiau jų niekada nevartosiu .

  • Microsoft Word 33 KB
  • 2011 m.
  • 16 puslapių (3465 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ernesta
  • Narkomanija kaip socialinė problema
    9 - 1 balsai (-ų)
Narkomanija kaip socialinė problema. (2011 m. Vasario 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/narkomanija-kaip-socialine-problema.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 04 d. 23:45
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo