Narkomanija kursinis


Įvadas. Priklausomybę sukeliančios medžiagos. Socialiniai veiksniai. Priežastys ir padariniai. Išvados. Naudota ir cituota literatūra.

Pasirinkau šia temą, nes pastaruoju metu vis daugiau jaunu, 18-25 metų ir mokyklinio amžiaus jaunimo vartoja narkotikus, medžiagas sukeliančias priklausomybę. Dėl to kyla didelė grėsmė sveikatai ir gyvybei. Medžiagų nuo kurių tampama priklausomu spektras yra labai platus, jos įvairiai veikia žmogaus organizmą, sukeldamos įvairias ligas, netgi mirtį.

Subjektyviai maloni būklė, kai jaučiamas jaudulys, jėgų antplūdis, žvalumas, pagerėja nuotaika yra euforija. Kai kada tai pasireiškia maloniu apsvaigimu, atsipalaidavimu, nerūpestingumu, savotiška dvasine pusiausvyra, tačiau objektyviai tai žalinga būsena. Esant tokiai būsenai žmogus praranda realybės pojūtį, jis neišsprendžia iškilusios problemos, jos nepašalina, o jaučiasi laimingas. Visa tai yra cheminių medžiagų sukelta psichikos “apgaulė”, neteisėta pasitenkinimo būsena.

paauglį stebimas grupinis psichinis potraukis, kuris susiformuoja bendraamžių grupėse, dėl ten galiojančių savo normų ir vertybių, kur mėgdžiojamas grupės lyderio elgesys. Vėliau sustiprėjus

Priklausomumui vystytis įtakos turi ir socialiniai veiksniai, žmogaus padėtis visuomenėje. Trumpai apžvelgsime veiksnius įtakojančius vartoti vienokia ar kitokia medžiagas. Vienu atveju būna per didelis tėvų domėjimasis vaiku, kuriam suteikiama per mažai pareigų, įgeidžiai tenkinami, arba atvirkščiai – per griežta drausmė, tolerancijos stoka, šalti motinos jausmai. Tai galėtume priskirti prie netinkamo auklėjimo šeimoje. Kitas atvejis, kai vaikas auga nepilnoje šeimoje, kai jam trūksta dėmesio arba jo buvo per daug, ką stengiasi kompensuoti vienas iš tėvų. Neigiami jausmai gali išsilieti destruktyviais protrūkiais, uždarumu, narkotikų ieškojimu.

Žinoma, kad nėra universalių receptų, kaip laimėti kova su priklausomybę vieniems ar kitiems narkotikams. Neegzistuoja jokie nenuviliantis “psichologiniai būdai”. Visų pirma reikėtų nustatyti kas yra priežastis, o kas padarinys. Pažvelkime į situacija, kai pavyzdžiui du draugai Jonas ir Petras, vienodai gerai gali gauti narkotikų. Jonas renka aguonas, jas perdirba, verda narkotikus ir juos naudoja. Tuo tarpu Petras su pasigailėjimu žiuri į draugo veiklą, iškalbingai gūžčioja pečiais ir ... žaidžia futbolą, važiuoja į ekskursijas, eina į diskotekas, mokosi ir net nemano užsiimti narkotikais ar juos ragauti.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2016 m.
  • 9 puslapiai (1731 žodžiai)
  • Universitetas
  • Alkaponė
  • Narkomanija kursinis
    10 - 2 balsai (-ų)
Narkomanija kursinis. (2013 m. Gruodžio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/narkomanija-kursinis.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 12:53
×