Narkomanija Lietuvoje


Narkomanija lietuvoje statistika. Narkomanijos statistika. Narkomanu statistika lietuvoje. Narkomanija statistika. Narkomanijos statistika lietuvoje. Rukymo prevencija lietuvoje referatas. Statistika apie narkomanija lietuvoje. Narkomanija lietuvoje naujausia statistika. Alkoholizmas ir narkomanija jaunimo tarpe statistika. Narkomanija referatai.

Narkomanija lietuvoje. Narkotiku vartojimas – rimta socialine problema. Istorija. Narkotikų prevencija lietuvoje. Narkotikų gamyba lietuvoje. Visuomenės kova su „vėjo malūnais“. Lietuvoje vyksta greitos permainos ne tik ekonomikoje, socialinėje sferoje, bet ir žmonių gyvenime. Iškyla vis naujų problemų šalia rūkymo, alkoholio vartojimo, kurie tapo visuomenės įpročiu, atsiranda nauja, dar pavojingesne narkotikų vartojimo problema. Didėja narkotikų prieinamumas ir tiekimas, neteisėta jų pasiūla, atsiranda narkotikų poreikis. Kiekvieną karta nuėjęs i naktinį klubą prisižiūri į „kaifuojančius“ jaunuolius, „besitaškančius“ pagal taip pat ne ką mažiau paplitusią progressive muziką. Narkotikų kontrolės departamento prie lietuvos respublikos vyriausybės vadovybė dalyvauja narkotikų prevencijos programoje, skaito paskaitas, seminarus, dalyvauja europos komisijos organizuojamuose mokymuose dėl narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) teisinio reguliavimo. Aktyviai matome kovą su narkotikų prekeiviais, per metus lietuvoje konfiskuojama ganėtinai nemažas kiekis narkotinių medžiagų. Lentelėje pateikiama populiariausių narkotikų konfiskavimo statistika vėliausiais statistikos departamento turimais duomenimis.

Lietuvoje vyksta greitos permainos ne tik ekonomikoje, socialinėje sferoje, bet ir žmonių gyvenime. Kiekvieną karta nuėjęs i naktinį klubą prisižiūri į kaifuojančius jaunuolius, besitaškančius pagal taip pat ne ką mažiau paplitusią progressive muziką. Lentelėje pateikiama populiariausių narkotikų konfiskavimo statistika vėliausiais lengviausiai pagaminama narkotinė medžiaga, žinoma, yra alkoholis; esant tinkamoms sąlygoms jis susidaro pats. Parūgusius vaisius yra pamėgę net drambliai ir papūgos.

Todėl nenuostabu, kad ir žmonės netruko perprasti bei tikslingai taikyti alkoholio gamybos metodą. Pirmasis alus buvo pagamintas maždaug 000 m. Pr. Kr. Mažojoje azijoje, pirmasis vynas – 000 m. Pr. Kr. Armėnijoje. Kur kas sudėtingesnis opijaus išgavimas pavyko maždaug tuo pat metu – 000 m. Pr. Kr. Mesopotamijoje ir kinijoje.

šiais duomenimis dėl skurdžių radinių neretai abejojama, tačiau tarp senųjų klestėjusių kultūrų egipte, artimuosiuose rytuose, indijoje ir kinijoje palikimo nuo pat pradžių būta reliktų, bylojančių apie įvairių narkotikų vartojimą. Tačiau atrodo, kad šios medžiagos beveik niekad nebuvo vartojamos dėl paties vartojimo; kaip minėta, tai buvo susiję su religinėmis ceremonijomis. To pavyzdžių galima rasti visais laikais ir visuose kontinentuose.

• jau herodotas pasakojo, kad skitai per laidojimo ceremonijas įkvepia hašišo, gaminamo iš kanapių (cannabis sativa) dūmų.

• haliucinogeniniu musmirės (amantia muscaria) poveikiu naudojosi tiek sibiro šamanai, tiek induistų brahmanai.

• šiaurės amerikos indėnų žyniai per gydymo ceremonijas naudojo pejotės kaktusuose (lophophora williamsii) esantį meskaliną.

• senovės graikijos kultuose greta alkoholio buvo vartojamos ir šunvyšnės (atropa belladona), kas, be kita ko, paaiškina ir bakchančių siautėjimą.

• didelėje afrikos dalyje kofeino turintis kolos riešutas (cola nitada) gali būti amuletas, auka, moneta, mokestis, nuotakos kraitis, vestuvinė dovana, įkapės.

• australijos aborigenai savo ceremonijose naudoja augalą pituri (doboisia hopwoodii) kaip tabako pakaitalą su haliucinogeniniu šalutiniu poveikiu .

• senovės kinijoje protėviams pagerbti dideliais kiekiais buvo geriamas su kurpelėmis sumaišytas alkoholis.

Tokių pavyzdžių galima išvardyti dar daug. Narkotikams gaminti visos kultūros dažniausiai vartojo vietoje randamus augalus. Tačiau jau iki kristaus buvo prekiaujama iš gana toli atvežtomis narkotinėmis medžiagomis.

  • Microsoft Word 96 KB
  • 2010 m.
  • 7 puslapiai (1550 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vincentas
  • Narkomanija Lietuvoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Narkomanija Lietuvoje. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/narkomanija-lietuvoje.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 15:25
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo