Narkomanija skaidrės


Narkomanija. Kas yra narkomanija? Narkotikų rūšys. Priežastys. Ženklai padėsiantys atpažinti narkomanus. Priklausomybė. Padariniai. Rizika. Kaip gydoma narkomanija? Kaip netapti narkomanu? Narkomanija Lietuvoje. Mitas ar faktas? Mitas. Mitas ar faktas. Faktas. Faktas ar mitas? Faktas. Faktas ar mitas? Faktas. Narkomanai prieš vartojant ir pradėjus vartoti. Kiekvieną rytą gimstame iš naujo. Ką veiksime šiandien yra tai, kas svarbiausia.


Kas yra narkomanija? Narkotikų rūšys Priežastys Ženklai padėsiantys atpažinti narkomanus Priklausomybė Padariniai Rizika Kaip gydoma narkomanija? Kaip netapti narkomanu? Narkomanija Lietuvoje Mitas ar faktas Žmonės prieš ir po.

Narkomanija – priklausomybė atsirandanti dėl piktnaudžiavimo narkotinėmis, psichotropinėmis, kitomis psichiką veikiančiomis medžiagomis.

Kanapės Ekstazis Heroinas Kokainas Amfetaminai Lakios medžiagos LSD.

Mėginimas sumažinti įtampą Bendraamžių įtaka Nuolatinis noras patirti kuo daugiau malonumų Mažas savęs vertinimas Smalsumas Noras užmiršti problemas.

Nepastovi nuotaika. Nesugebėjimas susikaupti. Abejingumas mokyklai, seniems draugams, pomėgiams. Nauji ir dažniausiai vyresni draugai. Melas ir vagystės. Neįprasti kvapai, dėmės ar žymės ant kūno, rūbų. Dideli ir staigūs pokyčiai (nuotaikų, elgesio, pažangumo ir pan.).

Pastebima fizinė priklausomybė atsiranda kartą ar kelis kartus pavartojus narkotikų. Organizmas gali priprasti prie narkotikų vartojimo net darant labai ilgas pertraukas tarp jų vartojimo.

Tik pradėjus vartoti narkotikus (dažniausiai mažais kiekiais) bei darant pertraukas, fizinė priklausomybė sunkiau pastebima. Moksliniai tyrimai rodo, kad vis daugiau jaunuolių vartoja narkotikus. Be, to pradeda kaskart jaunesni.

Prarandamas darbas, šeima, draugai. Sužalota psichika. Mąstymo ir elgesio pokyčiai. Nelaimingi atsitikimai. Perdozavimas. Užkrečiamos ligos. Skausmas. Mirtis.

Kanapių vartojimas skatina nuolatinį nerimą, depresiją, atsiranda noras pabandyti „sunkesnių“ narkotikų.

  • MS PowerPoint 7888 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 30 puslapių (569 žodžiai)
  • Mokykla
  • 123mok
  • Narkomanija skaidrės
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Narkomanija skaidrės. (2020 m. Liepos 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/narkomanija-skaidres.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 20 d. 01:54
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo