Narkomanijos Lietuvoje situacijos analizė


Įvadas. Istorija apie Narkomanija. Požymiai. Narkotikai šiandien. Narkomanijos situacijos analizė. Vaikai narkotines medžiagas. Lietuvoje. Statistiniai duomenys. Prevencija. Išvados. Literatūra.

Su narkotinėmis priemonėmis žmonija pažįstama nuo seniausių laikų. Pirmiausia jų vartojimas buvo siejamas su buitiniais ar religiniais papročiais ir tradicijom ten, kur augo augalų, turinčių narkotinių savybių. Lietuvoje narkotikų vartojimas neturi senų tradicijų. Neretai pagrindiniu narkotikų vartojimo motyvu tampa smalsumas. Narkotikų vartojimas – „tai pagalba sau“, mat paaugliai dažniausiai susiduria su konfliktais mokykloje, šeimoje ir pan.

Temos aktualumas: Didelis skaičius žmonių vartoja narkotines medžiagas, kuo daugiau mes visi kalbėsime apie narkomanijos pasekmes tuo išvengsime didesnių pavojų. Ši tema aktuali mums visiems ir kaskart nauja.

Tyrimo objektas: 15-35 amžiaus asmenys, kurie dėl tam tikrų priežasčių vartoja, ar būna kartu su narkotikus vartojančiais asmenimis.

Tyrimo tikslas: Išanalizuoti narkotikų vartojimą ir pateikti išsamius duomenis (nuo 1997 – 2006 m.)

Tyrimo uždaviniai:

1.Išanalizuoti narkomanijos sampratą;

2.Palyginti narkomanijos paplitimą miestuose ir kaimuose;

3.Palyginti narkomanų vyrų ir moterų skaičių;

4.Apibendrinti narkomano požymius;

5.Apibūdinti jaunimo požiūrį į narkomaniją;

6.Įvertinti narkomanijos problemą statistiškai;

Pirmosios užuominos apie opijų aptinkamos dar Homero „Odisėjoje“. Iš Mažosios Azijos opijaus vartojimas paplito į Indiją, Kiniją. Vėliau, jis plačiai paplito Anglijoje.

Amerikos indėnai vartodami net keleto rūšių narkotines medžiagas, beveik nepažinojo alkoholio. Jo paragavo tik iš atvykusių tyrinėtojų.

Taigi, sąmonę veikiančių medžiagų vartojimas jau seniai paplitęs visame pasaulyje. Tiesa, to negalima pasakyti apie eskimus. Tikriausiai todėl, kad jie neturėjo tinkamų gamtinių sąlygų auginti narkotinius augalus, kai tuo tarpu visame pasaulyje vešėjo kanapės, aguonos, vynmedžiai, apyniai, kokamedžiai, tabakas, kaktusai, haliucinogeninių medžiagų turintys grybai ir kt.

  • Sociologija Referatas
  • Microsoft Word 159 KB
  • 2015 m.
  • 17 puslapių (3140 žodžiai)
  • Remigijus
  • Narkomanijos Lietuvoje situacijos analizė
    10 - 9 balsai (-ų)
Narkomanijos Lietuvoje situacijos analizė. (2015 m. Vasario 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/narkomanijos-lietuvoje-situacijos-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 11:14
×