Narkomanijos prevencijos politika ES ir Lietuvoje


Įvadas. Narkomanijos problemos aktualumas. Narkotikų ir narkomanijos samprata. Pagrindinės narkomanijos sukeliamos problemos. Narkotikų pasiūla ir vartojimo paplitimas pasaulyje, ES ir Lietuvoje. Prevencijos politika. Kovos su narkotikais politikoje dalyvaujančios institucijos ir organizacijos. ES ir tarptautinės politikos pokyčiai. Prioritetinės narkomanijos prevencijos kryptys. Pirminė narkomanijos prevencija jaunimo tarpe. Narkotikų pasiūlos mažinimas. Informacinių sistemų plėtra. Es ir nacionalinių kovos su narkotikais politikos dokumentų analizė. ES kovos su narkotikais 2005 - 2012 metų strategijos analizė. Čekijos nacionalinės kovos su narkotikais 2010 - 2018 metų strategijos analizė. Lietuvos nacionalinės narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos 2010 - 2016 metų programos analizė. Išvados. Pasiūlymai. Anotacija. Anotation. Santrauka. Summary.

Tyrimo problema. Tiek Lietuvoje, tiek ir kitose ES valstybėse, nepaisant iki pastarojo laiko vykdytų narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos priemonių, vis dar išlieka didelės narkomanijos reiškinio sąlygotos socialinės, ekonominės, demografinės grėsmės.

Darbo objektas - narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos politikos įgyvendinimas ES ir Lietuvoje.

Darbo tikslas – išanalizuoti narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos politiką ES ir Lietuvoje ir teikti pasiūlymus šio proceso efektyvumui gerinti.

Baigiamajame magistro darbe iškeltas tikslas yra atskleidžiamas naudojant aprašomąjį, lyginamąjį, statistinį, bei loginį metodus. Aprašomasis metodas pasirinktas siekiant atskleisti narkotikų ir narkomanijos reiškinio sampratą, apibūdinti sukeliamas problemas ir grėsmes. Lyginamojo metodo pagalba bus pateikta pasaulio, ES ir Lietuvos narkotikų ir narkomanijos vartojimo paplitimo apžvalga. ES, Čekijos ir Lietuvos nacionalinių kovos su narkotikais politikos dokumentų analizė taip pat baigiamajame magistro darbe bus atliekama remiantis lyginamuoju metodu. Statistinis metodas naudotas remiantis įvairių tyrimų ir jų rezultatų apie narkomaniją nagrinėjimui. Loginis metodas yra būtinas aiškinant narkomanijos paplitimo priežastis, pateikiant išvadas ir siūlymus.

  • Viešasis administravimas Magistro darbas
  • Microsoft Word 881 KB
  • 2014 m.
  • 65 puslapiai (15706 žodžiai)
  • Universitetas
  • Irena
  • Narkomanijos prevencijos politika ES ir Lietuvoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Narkomanijos prevencijos politika ES ir Lietuvoje. (2014 m. Vasario 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/narkomanijos-prevencijos-politika-es-ir-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 21:42
×