Narkotikai ir samonė


Narkotikai samone. Narkotikai suteikia sparnus bet atima dangu. Narkotikai kelias i dangu. Skaidrės šperos. As pasirinkau narkotikus rasinys.

Įvadas. Narkotikų kelias. Kas yra narkotikai? Narkotikai ir sąmonė. Narkotikų rūšys ir jų poveikis. Išvados. Naudota literatūra. Mūsų pasaulyje galima pastebėti tiek gražių dalykų – žiemos šalčio kaustomas miestas, sniego kalnai ir snaigės, vakare elegantiškai krentančios už langų, kai tyliai sėdime šiltuose namuose. Aplink mus tiek daug žmonių – praeivių gatvėje, artimųjų šeimoje, draugų mokyklose, universitetuose. Tik mes nesusimąstome, kad už tų sniego kalnų, už gražaus draugo veido gali slypėti baisios priklausomybės ženklai – švirkštai, randai ir begalinis skausmas. Šia tema yra labai daug kalbėta, parašyta daug straipsnių, bet progreso jokio. Jų vis daugėja ir daugėja. Dėl narkotikų kenčia vaikai, jų tėvai, ir galų gale visuomenė. Todėl šią temą pasirinkau, nes ji labai aktuali šiandieniniam pasauliui, o ypač auganti karta dėl to trumpalaikio malonumo renkasi narkotikų kelią, būtent jie tampa narkotikų platintojais. Dėl to žalingo įpročio didėja mirtingumas, plečiasi nusikalstamumo pasaulis, žmonės tampa agresyvūs, nes laikui bėgant malonumas pereina į didžiulį skausmą ir kančią. Kiekvieną dieną jie pradeda galvoti iš kur gauti lėšų, kad galėtų įsigyti tą prakeiktą „kaifą“. Mano darbo tikslas – narkotikai ir jų poveikis sąmonei. Šiame darbe aprašysiu apie keletą narkotikų rušių ir supažindinsiu su tuo, kaip jie veikia žmogaus sąmonę. Manau, kad šia tema reikia kalbėti labai daug ir visur, nes tai didelė problema šiandieniniame pasaulyje. Reikia, kad žmonės, kurie vartoja narkotikus išgirstų šiuos žodžius ir susimąstytų apie tai ką jie daro, kad priverstų save atsisakyti to įpročio, pagalvotų apie gyvenimą, ir apie savo vietą tame gyvenime. Nes kiekvienas turime ieškoti vietos „po saule“, o ne vietos ant prarajos krašto. Kiekvienas privalo žinoti, kad narkotikai suteikia sparnus, bet atima mėlyną dangų.

Mūsų pasaulyje galima pastebėti tiek gražių dalykų – žiemos šalčio kaustomas miestas, sniego kalnai ir snaigės, vakare elegantiškai krentančios už langų, kai tyliai sėdime šiltuose namuose.

šia tema yra labai daug kalbėta, parašyta daug straipsnių, bet progreso jokio. Jų vis daugėja ir daugėja. Kiekvieną dieną jie pradeda galvoti iš kur gauti lėšų, kad galėtų įsigyti tą prakeiktą kaifą .

Nes kiekvienas turime ieškoti vietos po saule , o ne vietos ant prarajos su narkotinėmis priemonėmis žmonija pažįstama nuo seniausių laikų. Jų vartojimas pirmiausia buvo siejamas su buitiniais arba religiniais papročiais ir tradicijomis ten, kur augo augalų, turinčių narkotinių savybių. Būtent tie regionai ir tapo pirmaisiais narkotikų vartojimo židiniais: pietryčių azija (opijinės aguonos), pietų amerika (kokainas), artimieji rytai, vidurinė azija, pietų ir šiaurės amerika, šiaurės afrika, iranas, pakistanas, afganistanas, indija (kanapės).

Jei rytų kultūroje narkotikai nuo seno buvo tradicijų, ypač religinių ritualų, dalis, tai vakarų kultūrai narkotinių medžiagų vartojimas nebūdingas, tai gana naujas socialinis reiškinys. Europoje narkotikai pradėjo smarkiai plisti xxa. Septintajame dešimtmetyje – su jais susijusi gėlių vaikų laikotarpio kultūra, kuomet ore sklandė taika, meilė, darna ir kanapių suktinių dūmai. Aštuntame dešimtmetyje išpopuliarėjo heroinas, o šiandien narkotikai – aktuali socialinė problema tiek europoje, tiek jav.

Lietuvoje narkotikų vartojimas neturi senų tradicijų. Aguonos, kanapės nuo seno buvo žinomos kaip augalai, vartojami kulinarijoje, gana dažnai minimi Lietuvių tautosakoje. Šiandien mes jau baigiame tai užmiršti ir, išgirdę kalbant apie šiuos augalus, pirmiausia pagalvojame apie narkotikus. Pastaruoju metu Lietuvoje paplitę ne tik aguonos ar kanapės, bet ir amfetaminai, lsd, ekstazi , heroinas, kokainas.

Tarybiniais metais narkomanijos problema buvo slepiama, ji tarsi neegzistavo. Deja, iš tiesų taip nebuvo. Tiesa, jog ltsr laikais vartojančių narkotikus žmonių buvo žymiai mažiau, nei pastaruoju metu. Sovietiniais metais narkomanijos židinys buvo Lietuvos uostamiestis – klaipėda. Klaipėdoje klestėjo prostitucija, užfiksuota pirmoji aids auka ir pan. Antrasis miestas po klaipėdos – vilnius. Be abejo, Lietuvos sostinė tiek tarybiniais metais, tiek šiandien yra kosmopolitiškiausias , laisviausias miestas, jame susirenka įvairiausi žmonės, toleruojamos skirtingos idėjos, pažiūros ir gyvenimo stiliai.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2011 m.
  • 13 puslapių (3037 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kristina
  • Narkotikai ir samonė
    10 - 2 balsai (-ų)
Narkotikai ir samonė. (2011 m. Balandžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/narkotikai-ir-samone.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 07 d. 11:24
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo