Narkotikai ir visuomenė


Apibrėžimas. Narkotikų grupės. Opiatai. Kokaino grupė. Haliucinogenai. Kanabinoidai. Pavojingiausias savadarbis narkotikas „krokodilas?. Narkotikų žala organizmui. 10 pavojingiausių narkotikų. Narkotikai užsienyje. Narkotikai Amsterdame. Narkotikai Lietuvoje. Kodėl jaunimas vartoja narkotikus?. Įdomūs faktai. Išvados.

Heroinas Kokainas Barbitūratai Metadonas Alkoholis Ketaminas Benzodiazepinai Amfetaminai Tabakas (Nikotinas) Burprenofinas.

Olandijoje legalizuoti lengvieji narkotikai. Jie pardavinėjami Amsterdamo kavinėse, turinčiose bendrą sutartinį pavadinimą “Cofee shoping”. Kvaišalai užsisakomi kartu su kava. Pateikiamas net dienos meniu. Vienintelis draudimas - kvaišalai neparduodami nepilnamečiams. Lengvi narkotikai - marihuana, hašišas, haliucinogeniniai grybai parduodami ne tik specialiose parduotuvėse, bet ir kiekvienoje suvenyrų prekyvietėje. Tačiau Amsterdame nesudėtinga įsigyti ir stipriųjų narkotikų. Amsterdamo gatvėse įrengti ir specialūs automatai, kuriuose panaudotą švirkštą galima pasikeisti nauju.

Kolumbijoje dėl narkotikų prekybos kasmet žūsta apie 29000 žmonių.Kolumbijos teisėjai ir parlamentarai trukdantys dirbti mafijai yra nužudomi. Kas 5 min. JAV gimsta kūdikis priklausomas nuo kreko, nes jį vartojo nėščia motina. Apie 10 procentų visų naujagimių, gimstančių JAV, yra veikiami narkotikų -daugiausia kokaino- jau motinos įsčiuose. Šiandien pasaulyje narkotikus vartoja apie 200 mln. žmonių. Britanijoje nuo rūkimo kas 5 minutes miršta žmogus. Norėdami atsikratyti įpročio rūkyti marichuaną, kasmet į gydytojus kreipiasi apie 120 000 žmonių.

  • MS PowerPoint 927 KB
  • 2016 m.
  • 18 puslapių (686 žodžiai)
  • Kolegija
  • Giedrė
  • Narkotikai ir visuomenė
    10 - 2 balsai (-ų)
Narkotikai ir visuomenė. (2013 m. Gruodžio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/narkotikai-ir-visuomene.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 11:41
×