Narkotikai, ką daryti


Apie ka daryti skaidres. Skaidrės apie narkotikus. Apie ka daryti pateiktis. Narkotikai atmintinė. Psichoaktyvių medžiagų vartojimas atmintine tevams. Atmintinė tėvams apie narkotikus. Daryti skaidres. Pateiktis apie narkotines medžiagos. Narkotines medziagos skaidres. Kaip daryti skaidres.

Atmintinė tėvams. Ankstyvieji narkotikų vartojimo požymiai. Būk budrus, o ne įtarus! Ko reikia jaunuoliams. Ieškokime patarimų – mes juk negalime visko žinoti! Pagalbos galite kreiptis. Atmintinė paaugliams. Narkotikai. Mitas ir tikrovė. Gerai pagalvok! Ar verta vartoti narkotikus, jei tavęs tyko pavojai. Prieš vartodamas pagalvok! Vartojant narkotines psichotropines medžiagas vystosi priklausomybė, kai žmogus nebegali atsisakyti potraukio narkotikams. Priklausomybė gali būti psichologine ir fizinė.

Narkotinės ir psichotropinės medžiagos (narkotikai) – tai gamtinės ir sintetinės medžiagos, kurios dėl kenksmingo poveikio, jomis piktnaudžiaujantiems žmonėms, sukelia sunkų sveikatos sutrikimą, pasireiškiantį psichine ir fizine priklausomybe.

Tarptautinėje ligų klasifikacijoje pateikiamas psichoaktyvių medžiagų, narkotikus vartojantis paauglys pastebimai pasikeičia. Tačiau įvertinti tuos pasikeitimus galima tik žinant apie paauglio vystymosi ypatumus. O tai geriausiai žin daugelis šių sindromų būdingi ir brendimo laikotarpiu, todėl tai dar nėra įrodymas, kad paauglys vartoja narkotines ir psichotropines medžiagas. Pasikliaukite savo intuicija, meile ir nuojauta. Išdrįskite būti atviras bei betarpiškas santykiuose su savo vaiku. Narkotikai niekada nebuvo ir nėra natūrgalimybės nuoširdžiai bendrauti: atvirai reikšti savo jausmus ir mintis, pasijuokti, būti padrąsintam, gerbiamam ir mylimam.

Autoritetų ir pasitikėjimo jais: suaugusiųjų paramos ir supratimo, abipusės pagalbos, galimybės klysti ir taisyti savo klaidas.

Informacijos: apie alkoholį, narkotikus, nusikaltimus, seksą; kas yra nepavojinga, priimtina ir kas ne.

Pareigų ir atsakomybės: užimtumo ir įsipareigojimų šeimoje, kolektyve, pažadų tėvams ir draugams laikymosi, būti ja kas pirmiausiai ateina į galvą kai pagalvoji apie narkotikus? Heroinas, kokainas, kanapės, ecstasy ? Jų tokia daugybė, o kai kurių net neįtartum, kad tai narkotikai.

Laikydamas ar vartodamas narkotikus, pažeidi įstatymą. Narkotinės ir psichotropinės medžiagos sukelia priklausomybę, be jų negali normaliai jaustis. Gali įsukti uždaras ratas: įsigyti narkotikų, vartoti, valandėle geros (ar blogos) savijautos, prisitingi narkotikų, vėl perki ir šitaip be galo.

Rizikuoji dar ir todėl, kad niekada negali žinoti, kaip tam tikras narkotikatikrovė: narkotikų vartojimas yra nenuspėjamas dalykas, o pasekmės gali būti labai įvairios. Bet kas gtikrovė: šis narkotikas vartojant narkotikus išsivysto liguistas potraukis, žmogus negali nešvarios (nesterilios) adatos gali užkrėsti kraują, sukelti pūlinius. Vartojant narkotines psichotropines medžiagas vystosi priklausomybė, kai žmogpsichologinė priklausomybe – tai liguistas poreikis nuolat vartoti narkotines ir psichotropines medžiagas, siekiant jaustis gerai arba normaliai.

Fizinė priklausomybė – viso organizmo įpratimas gauti narkotiką, pasireiškiantis ryškiais psichiniais ir fiziniais sutrikimais, pasibaigus narkotiko poveikiui. Ši būklė vadinama abstine

  • Microsoft Word 625 KB
  • 2011 m.
  • 7 puslapiai (750 žodžiai)
  • Mokykla
  • Lince
  • Narkotikai, ką daryti
    10 - 3 balsai (-ų)
Narkotikai, ką daryti. (2011 m. Gegužės 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/narkotikai-ka-daryti.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 18 d. 23:13
×