Narkotikų vartojimo priežastys ir paplitimas tarp moksleivių


Narkotikai referatai. Referatas apie narkotikus. Svaiginamųjų medžiagų vartojimo priežastys. Referatas narkotikai. Narkotikų vartojimas. Narkotiniu medziagu vartojimo priezastys ir pasekmes. Magistro darbas narkotiku paplitimas tarp. Narkotikai referatas. Referatai narkotikai. Rasinys apie narkotikus.

Įvadas. Narkotikų vartojimo priežastys. Narkotikų vartojimo poveikis ir pasekmės. Narkotikų prevencija mokyklose. Išvados. Naudotos literatūros sąrašas. Narkomanija, verčiant iš graikų kalbos, reiškia: narko - žmogaus sąmones pritemimas, manija - aistra, potraukis. Narkomanija - tai liga, kuriai būdingas potraukis ir priklausomybė nuo įvairių psichoaktyviųjų medžiagų. Žmogus vartojantis narkotines medžiagas gali pajusti psichinę priklausomybę jau po pirmojo vartojimo, o fizinė - atsiranda vartojat jas ilgą laiką. Priklausomas žmogus nuolat didina narkotikų vartojimo kiekį, nuo kurių jau nesugeba valdyti savo emocijų, elgesio (pvz. : jis gali elgtis labai agresyviai dėl to, kad negavo eilinės dozės), atsiranda nuovargis, nerimas, panika, haliucinacijos, depresija, širdies ritmo sutrikimas ir kiti sveikatos pakitimai. Europoje narkotikai pradėjo smarkiai plisti xx a. Septintame dešimtmetyje. Didelę įtaką padarė „gėlių vaikų“, kitais žodžiais - hipių, laikotarpio kultūra, propaguojanti taiką, meilę, darną, laisvę ir kanapių suktines. Aštuntame dešimtmetyje išpopuliarėjo heroinas - vaistas, bet deja, kaip buvo išaiškinta vėliau, sukeliantis priklausomybę, ir narkotikai tapo aktualia socialine problema ne tik europoje, bet ir jav. Lietuvoje narkomanija nesulaikomai plinta. Statistika rodo, kad per penkerius metus narkomanų padaugėjo dešimteriopai. Lietuvoje narkotikų vartojimas neturi senų tradicijų. Aguonos, kanapės nuo seno žinomos kaip augalai, vartojami kulinarijoje, gana dažnai minimi lietuvos tautosakoje. Tai nėra taip populiaru šiandien ir todėl išgirdę apie šiuos augalus, pirmiausia pagalvojame apie narkotikus. Sovietiniais laikais narkomanijos problema buvo slepiama, nors narkotines medžiagas vartojančių žmonių buvo žymiai mažiau. Tais laikais „narkomanijos židinys“ buvo lietuvos uostamiestis klaipėda. Pastaruoju metu dėl socialinių ir ekonominių problemų mūsų visuomenėje aktuali svaiginamųjų medžiagų vartojimo ir priklausomybės nuo jų problema. Įvairūs tyrimai parodė, kad tai, deja, grėsmingai augantis reiškinys. Narkotikai - populiarūs svaigalai, nusinešantys tūkstančių jaunuolių gyvybę.

Narkomanija, verčiant iš graikų kalbos, reiškia: narko - žmogaus sąmones pritemimas, manija - aistra, potraukis.

Septintame dešimtmetyje. Didelę įtaką padarė gėlių vaikų , kitais žodžiais - hipių, laikotarpio kultūra, propaguojanti taiką, meilę, darną, laisvę ir kanapių suktines.

Tais laikais narkomanijos židinys buvo Lietuvos uostamiestis klaipėda.

Didžiausią nerimą kelia tai, kad dabar narkotikai - dažniausiai paauglių ar net mažesnių vaikų problema. Narkomanų amžiaus vidurkis Lietuvoje sumažėjo nuo 25 iki 14-16 metų, užfiksuota ir 10-12 metų narkotikus vartojančių vaikų bei kūdikių, gimusių su narkomanijos abstinencijos sindromu. Tai reiškia, kad narkotines ir psichotropines medžiagas vartoja vis jaunesni žmonės. Yra daugybė priežasčių dėl kurių jauni žmonės pradeda vartoti narkotikus. Šeimos situacija – svarbus faktorius, turintis įtakos narkomanijos pradžiai. Narkomanijai plisti turi didelę įtaką ir socialiniai veiksniai: netinkamas auklėjimas šeimoje, augimas tik su vienu iš tėvų, piktnaudžiavimas narkotikais šeimoje, nekritiškas požiūris į juos, alkoholizmo tradicijos šeimoje, asocialus vaiko elgesys ir padidėjęs aktyvumas, nenoras mokytis, nesėkmės mokykloje ir kt. Narkomanais dažniau tampa nepilnų šeimų vaikai. Iš viso net 49% narkomanų šeimų yra nepilnos. Manoma, kad ypatingą vaidmenį čia vaidina ne vieno iš auklėjančiųjų asmenų trūkumas, bet nuolatinė jo arba visos auklėjamosios situacijos kaita. Kaita dažniausiai vyksta tarp tėvų, senelių, giminaičių, vaikų namų, globėjų.

Be to, dauguma narkomanų dažnai nurodo, kad jautėsi plėšomi tarp dviejų auklėjančiųjų asmenų. Narkomanų tėvams (57%) dažnai būdingas prieštaringas auklėjimo stilius.

Trečdalis narkomanų teigia, kad vienas arba abu tėvai piktnaudžiavo alkoholiu. Taip pat trečdalis nurodo, kad jie buvo priklausomi nuo vaistų. Ypač dažnai tai tvirtina moterys. Atrodo keista, kad moterų narkomanių tėvai turėjo daugiau vaistų vartojimo problemų. Galimas daiktas, kad moterys, vėliau pačios turėjusios tokio tipo problemų, jautriau reagavo į vaistų vartojimą, ieškojo pateisinimo savo priklausomybei. Narkomanų tėvai, dažniau nei visų kitų, vartojo legalius narkotikus (rūkė, gėrė), tačiau narkomanija nėra paveldima. Kur kas didesnę reikšmę turi tėvų pavyzdys bei auklėjimo trūkumas.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2011 m.
  • 11 puslapių (3494 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jurate
  • Narkotikų vartojimo priežastys ir paplitimas tarp moksleivių
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Narkotikų vartojimo priežastys ir paplitimas tarp moksleivių. (2011 m. Kovo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/narkotiku-vartojimo-priezastys-ir-paplitimas-tarp-moksleiviu.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 23:20
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo