Narystės ES įtaka verslui ir migracijai


Lietuvos pasikeitimai istojus i europos sajunga. Es itaka lietuvos imonems. Es itaka migracijai. Europos 5taka lietuvos verslui. Istojimo i es poveikis lietuvos pramonei. Jto itaka lietuvos imonems. Migracija europos sajungoje referatas. Emigracija europos sąjungoje referatai nemokami. Lietuvos įstojimo į es poveikis pramonės įmonėms. Europos sąjungos poveikis lietuvos pramonės įmonėms.

Įvadas. I dalis: lietuvos įstojimo į es poveikis pramonės įmonėms. Ii dalis: europos sąjunga ir migracija. Vilioja didesni atlyginimai. Kaip emigracija veikia lietuvą? Mažos tautos „maitina“ didžiasias. Kada grįš emigrantai. Imigracija į lietuvą? Imigracijos problema. Lietuvoje gerai. Naudoti šaltiniai.

Naudoti šaltiniai siekiant gauti karštus lietuvos pramonės veiklos rezultatus po lietuvos respublikos prisijungimo prie kitų es šalių, buvo atlikta ekspertų (jais buvo pramonės asociacijos vadovai bei stambiųjų pramonės įmonių vadovai) kokybinė apklausa. Be to, buvo atlikta lietuvos pramonės įmonių reprezantatyvi apklausa.

Daugelis ekspertų teigė, kad prisijungimas prie es šalių, didžiausią teigiama įtaką turėjo prekių pardavimams į naujas es šalis (es – 10). Taip pat ekspertų nuomone, teigiami prekių padavimų į senąsias es šalis nuomonės išsiskyrė. Didžioji dauguma ekspertų teigė, kad įstojimas į es neturėjo jokios įtakos lietuvos prekių pardavimui šiose šalyse. Tačiau dalies ekspertų nuomone, prekių realizavimas šiose šalyse sumažėjo, kad padidėjo prekių pardavimai lietuvos rinkoje, nors kita dalis ekspertų turėjo priešingą nuomonę. Apibendrinant ekspertų vertinimus, galima pastebėti, kad įstojus į es šalies bendra prekių realizacija padidėjo. Tačiau teigti, kad tokie rezultatai buvo pasiekti vien tik įstojimo į es dėka, būtų pernelyg optimistiška.

Įmonių pardavimų pasikeitimai įstojus į es (ekspertų vertinimas).

Vėliau vykdytoje įmonių apklausoje dauguma įmonių dar nepajuto pardavimų pasikeitimo. Beveik trys ketvirtadaliai įmonių teigia, kad jų pardavimai lietuvos rinkoje nepasikeitė. Kadangi apklausoje dalyvavo ir užsienio prekybos nevykdančios pramonės įmonės, tai beveik pusę apklaustųjų įmonių negalėjo atsakyti į klausimą apie užsienio pardavimų pasikeitimus. Taigi, prie šių įmonių pridėjus atsakymus tų įmonių, kurios teigė, kad pardavimai užsienio rinkose nepasikeitė, tai gaunama du trečdaliai įmonių, kurių pardavimo apmtys es šalyse nepasikeitė , bei daugiau nei 80% įmonių, kurių eksportas į kitas šalis nei padidėjo, nei sumažėjo. Daugiausiai įmonių ( 21%) pajuto prekių pardavimų padidėjimą į es šalis. Kiek mažesnė dalis įmonių (13% - 16%) nurodė, kad dalis įmonių konstatavo pardavimų sumažėjima visose rinkose, ypač lietuvos rinkoje. Taigi, galime konstatuoti, kad prisijungus prie es per pirmuosius mėnesius poveikio įmonių parįmonių apklausos metu buvo nustatyta, kad beveik tretčdalyje įmonių išaugo produktyvumas, padidėjo investicijų kiekis, bei paspartėjo naujų technologijų diegimas. Tai labai svarbūs rezultatai, kurie gali lemti įmonių konkurencingumą ateityje.

  • Microsoft Word 42 KB
  • 2012 m.
  • 11 puslapių (2369 žodžiai)
  • Universitetas
  • Narystės ES įtaka verslui ir migracijai
    10 - 1 balsai (-ų)
Narystės ES įtaka verslui ir migracijai. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/narystes-es-itaka-verslui-ir-migracijai.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 07:02
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo