Nato susikūrimas ir jo įtaka vakarų Europos valstybėms


Referatas apie nato. Istorijos referatas apie nato salys. Nato susikurimo istorija. Nato referatas. Nato veiklos įtaka. 3 nato valstybes. Nato ir jos itaka. Nato susikurima paspartino. Kas paspartino nato susikurima. Nato susikurimo priezastys.

Istorijos referatas. Nato susikūrimas ir jo įtaka vakarų Europos valstybėms. Įvadas. Nato samprata. Nato susikūrimo prielaidos. Nato įtaka vakarų europos valstybėms. Karinis saugumas. Bendro sutarimo politika ir bendras sprendimų priėmimas. Krizių valdymas ir visuomenės informavimas. Ekonomikos sritis. Išvados. Literatūra.


Nagrinėjant tarptautinius santykius, istorinius aspektus, neįmanoma nepastebėti, kokį svarbų vaidmenį šalių tarpusavio santykiuose vaidina tarptautinės organizacijos, kurių kiekviena atlieka tam tikrą vaidmenį, siekdama įgyvendinti užsibrėžtus tikslus.

Viena pagrindinių tarptautinių organizacijų yra NATO. Tai politinė – karinė tarpvyriausybinė organizacija, kurią sudaro 26 nepriklausomos ir demokratinės valstybės. Šalys įsipareigojusios vykdyti 1949 metais Vašingtone (JAV) pasirašytos Šiaurės Atlanto sutarties tikslus. Vienas svarbiausių įsipareigojimų yra diplomatinėmis, o prireikus – ir karinėmis priemonėmis išsaugoti tarptautinę taiką bei savo nepriklausomybę. NATO vadinama transatlantine organizacija, nes jungia valstybes nuo Šiaurės Amerikos iki Europos.

Šiaurės Atlanto sutartis, aktuali po šešių dešimtmečių, veikia ne tik šalių, aljanso narių gyvenimą, bet ir viso pasaulio saugumo, politinę, ekonominę sritis.

NATO susikūrimą ir jo įtaką Vakarų Europos valstybėms nagrinėjo tokie autoriai, kaip E. Bakonis (2007), R. Lopata, E. Nekrašas, Č. Laurinavičius, ir kt. (2001), D. Žalimas, S. Žaltauskaitė – Žalimienė, Z. Petrauskas, J. Saladžius, (2001). Daug duomenų apie šio Aljanso veiklą pateikia NATO informacijos ir spaudos skyrius. Šiaurės Atlanto sutartyje išdėstyti pagrindiniai įstatymai ir principai, kurių privalo laikytis šalys, Aljanso narės.

Darbo tikslas - NATO susikūrimo ir jo įtakos vakarų Europos valstybėms analizė.

Darbo uždaviniai:

1.Paanalizuoti NATO sampratą.

2.Atskleisti veiksnius, įtakojusius NATO susikūrimą.

3.Įvertinti NATO įtaką Vakarų Europos valstybėms.

  • Istorija Referatai
  • 2012 m.
  • Olga
  • 13 puslapių (2707 žodžiai)
  • Istorijos referatai
  • Microsoft Word 22 KB
  • Nato susikūrimas ir jo įtaka vakarų Europos valstybėms
    10 - 3 balsai (-ų)
Nato susikūrimas ir jo įtaka vakarų Europos valstybėms. (2012 m. Spalio 14 d.). http://www.mokslobaze.lt/nato-susikurimas-ir-jo-itaka-vakaru-europos-valstybems.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 02:06