Nato


Referatas apie nato. Nato 1991m.. Nato skaidres. Nato salys referatas. Nato referatas. Referatas nato.

Šiaurės Atlanto sutarties organizacija (Nato) buvo įkurta 1949m šiaurės Atlanto sutartimi, kuri plačiai visuomenei geriau žinoma kaip Vašingtono sutartis. Politiniai tikslai ir pagrindiniai uždaviniai. Nato transformacija. Nato politinės ir karinės struktūros. Nato finansavimas. Naujos pajėgų struktūros. Nato vaidmuo taikos palaikymo procese buvusioje Jugoslavijoje. Ginklų kontrolė. Nato plėtimasis. Madrido deklaracija. Nato šiandien. Bombos ir kraujas Nato pergalės vis nepriartina. Nato akylai stebi kiekvieną kandidatę.

Šiaurės atlanto sutarties organizacija(nato) buvo įkurta 1949m šiaurės atlato sutartimi, kuri plačiai vinato įkurta atsižvelgiant į jungtinių tautų chartijos 51-ą straipsnį, yra gynybinė sąjunga, pagrįsta nepriklausomų valstybių politiniu ir kariniu bendradarbiavimu. Kaip pasakyta nato priambulėje, aljanco nariai yra įsipareigoję ginti laisvę, saugoti bendrą palikimą ir civilizaciją, vadovaujantis demokratijos, individo laisvės ir įstatymo viršenybės principais.

Sutarties 4-as straipsnis numato sąjungininkų konsultacijas, kai bent vienas iš jų mano, kad kyla grėsmė jo teritoriniam vientisumui, politinei nepriklausomybei arba saugumui. Atitinkamai pagal šiaurės atlanto sutarties 5-ą straipsnį nato priklausančios valstybės yra įsipareigojusios ginti viena kitą. Tai reiškia, kad ginkluotas vienos ar kelių nato valstybių europoje arba šiaurės amerikoje užpuolimas bus laikomas jų visų užpuolimu. Ši organizacija gali imtis priemonių tik tokiu atveju, jei jam pritaria visos valstybės-narės.

Pasibaigus šaltajam karui, nato savaime pakito kaip organizacija ir išplėtojo savo politines bei karines struktūras, atsižvelgdama į kitokias europos saugumo aplinkybes tuo pačiu metu siekdamos užtikrinti saugumą visoje europoje, nato valstybės ėmė plač1989m europoje prasidėjo fundamentalūs politiniai pasikeitimai, kurių dėka baigėsi karinis ir ideologinis europos padalijimas ir iširo varšuvos paktas. Sovietų sąjungos žlugimas 1991m pratęsė šį procesą. Pažymėtos ir kitos po 1989m įvestos svarbios naujovės. Tai naujos strategijos koncepcijos priėmimas romos aukščiausio lygio susitikime 1991m, išaugęs bendradarbiavimas ir kordinacija su kitomis tarptautinėmis institucijomis. Koncepcnac yra pagrindinis nato sprendimų priėmimo organas. Ji turi efektyvią politinę valdžia, sprendimų galias ir susideda iš visų 19 nato valstybių atstovų, posėdžiaujačių bent kartą per savaitę. Šiaurės atlanto sutartis numato tarybai pačiai kurti papildomus organus. Jos veikloje nenumatyta balsavimų arba daugumos priimta sprendimo teisė, todėl visų narių vyriausybės yra tarybos suformuluotos politikos dalis. Kiekviena atstovaujama valstybė išlaiko savo suverenumą ir yra atsakinga už savo veiksmus.

Taryboje kiekvienai vyriausybei atstovauja nuolatinis atstovas, turintis ambasadoriaus rangą, o dirbti padeda įvairaus dydžio politinis ir karinis personalas arba delegacija prie nato. Tai pagrindinis koncultacijų forumas dėl branduolinių pajėgų vietos nato saugumo ir gynybos politikoje.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2010 m.
  • 7 puslapiai (2602 žodžiai)
  • Cezaris
  • Nato
    10 - 2 balsai (-ų)
Nato. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/nato.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 09 d. 00:44
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo