Natūralaus mineralinio vandens "Druskininkų rasa" prekės ženklo elementų pristatymas


Rasa high minerals mineralu kiekis. Mineralinis vanduo marketingo tyrimas.

Natūralaus mineralinio vandens "Druskininkų rasa" prekės ženklo elementų pristatymas. Natūralaus mineralinio vandens"Druskinikų rasa" prekės ženklo situacijos rinkoje analizė. Teoriniai natūralaus mineralinio vandens "Druskininkų rasa" problemos (pozicionavimo sprendimai) aspektai. Natūralaus mineralinio vandens "Druskinkų rasa" pozicionavimo sprendimų empirinis tyrimas. Natūralaus mineralinio vandens "Druskinkų Rasa" pozicionavimo sprendimų empirinio tyrimo projektavimas. Tyrimo tikslai, uždaviniai ir hipotezės. Tyrimo organizavimas bei procedūra. Empirinio tyrimo duomenų analizė ir bendrinimas. Atributai lemiantys mineralinį vandenį pasirinkimą. Natūralaus mineralinio vandens „Rasa“ ir jos pagrindinių konkurentų vertinimas pagal atributus. Natūralus mineralinis vandens ,,Rasa“ šūkio žinomumas. Rekomendacijos pozicijai stiprinti. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai.

RASA silpnai gazuotas natūralus mineralinis vanduo 2003 metais Lietuvos pramoninkų kofederacijos ir ūkio ministerijos įvertintas aukso medaliu kaip pirmasis lietuviškas silpnai gazuotas natūralus mineralinis vanduo.

2009 metais natūralus mineralinis vanduo RASA vėl įvertintas aukso medaliu.

Natūralų mineralinį vandenį RASA Light Minerals negazuotą, gazuotą ar silpnai gazuotą 1,5 l, 3 l, 5 l, 0,5 l ir 0,3 l PET buteliuosebei 0,33 l stikliniuose buteliuose galima įsigyti daugelyje prekybos vietų.

Natūralų mineralinį vandenį RASA Medium Minerals negazuotą, gazuotą ar silpnai gazuotą 2 lir 0,5 l PET buteliuose galima įsigyti daugelyje prekybos vietų.

Gazuotą natūralų mineralinį vandenį RASA High Minerals 1,5 l ir 0,5 l PET buteliuose galima įsigyti daugelyje prekybos vietų.

16 – 40 metų, moterys ir vyrai. Daugiau moterys. Didmiesčių ir miestų gyventojai, turintys aukštąjį ir aukštesnįjį išsilavinimą. Gaunantys aukštesnes ir vidutines pajamas. Specialistai, jiems rūpi sveikata.

Papildoma tikslinė grupė – visi tie kurie perka vandenį.

16- 65 metų, visi Lietuvos gyventojai. Turintys aukštąjį, aukštesnįjį ar vidurinį išsilavinimą, gaunantys vidutines ir aukštesnes pajamas.

20 – 65 metų, moterys ir vyrai. Miestų, miestelių gyventojai. Turintys aukštesnįjį išsilavinimą. Gaunantys vidutines pajamas. Žmonės, gyvenantys lėtesniu gyvenimo tempu, dirbantys paprastesnius darbus.

16 - 65 metų, visi Lietuvos gyventojai. Turintys aukštąjį, aukštesnįjį ar vidurinį išsilavinimą, gaunantys vidutines ir aukštesnes pajamas.

25 – 65 metų amžiaus vyrai. Miestų, miestelių gyventojai. Turintys aukštesnįjį išsilavinimą. Gaunantys vidutines pajamas. Aktyviai gyvenantys, sportuojantys, daug ir sunkiai dirbantys žmonės, taip pat "audringą" gyvenimo būdą gyvenantys žmonės.

“RASA Light Minerals”, “RASA Medium Minerals” ir “RASA High Minerals” itin dažnai reklamuojamas televizijos ekranuose TV3 kanale. Pristatomoje prezentacijoje kalbama apie "Druskininkų Rasa"mineralinio vadens skonį, mineralų kiekį taipogi iš kokio miesto yra kilęs. PowerHitRadio ir M-1 radijo stotyse taip pat nemažai reklamuojamas"Druskininkų Rasa" mineralinis vanduo.

Kaip prekės ženklo „Rasa“ grėsmę, galima paminėti didelę mineralinių vandenų konkurenciją, tačiau nuolatinis konkurentų stebėjimas, reagavimas į jų atliekamus veiksmus bei užtikrintas geras įmonės vardas padės įveikti konkurenciją, todėl siūlytume įmonei ir toliau nuolat stebėti konkurencinę aplinką, jos pakitimus.

Įmonės silpnąsias puses įvardinom nestabilią ekonomiką, vartotojų poreikių kitimas, taip pat atlikus prekės ženklo „Rasa“ SSGG analizę įžvelgėme nemažai ateities galimybių: praplėsti prekių asortimentą, gerinti jau sukurtų produktų kokybę, toliau sėkmingai išlaikyti lyderio pozicijas rinkoje bei praplėsti technologijų galimybes. Taigi apibendrinus analizę galime teigti, kad įmonė turi daug perspektyvų ateityje.

Pozicionavimo tikslas – taip ,,įspausti“ prekės ženklą vartotojų mintyse, kad įmonė iš to turėtų kuo daugiau naudos. Tinkamas prekės ženklo pozicionavimas atskleidžia prekės ženklo prekės ženklo esmę bei paaiškina vartotojams, kokių tikslų (ir kokiu unikaliu būdu) duotasis prekės ženklas jiems padeda siekti (Kotler ir Keller, 2007).

Bendrosios vertės pozicionavimas: kaip rašo Kotler ir Armstrong (2010), būtina įvardyti vertės siūlymą ir įtikinamai atsakyti į pirkėjo klausimą „Kodėl turėčiau pirkti iš jūsų?“ Čia reikia nurodyti svarbiausią pranašumą ir visas kitas savybes bei pranašumus, o tada paaiškinti, kodėl, atsižvelgiant į kainą, siūlymas pirkėjui teikia didžiausią bendrąją vertę.

Konkurencinis pozicionavimas yra įmonės pasiūlymo ir įvaizdžio visuma, lyginant su konkuruojančia įmone. Arba kitaip tariant, įmonės prekės išskyrimas iš kitų prekių, siūlant didesnę vertę nei konkurentai. Įmonės konkurencinis pozicionavimas yra pagrįstas kainos, kokybės ir teikiamų paslaugų deriniu. Be to, jis apima ir konkurentų pozicionavimo identifikavimą (Hooley, Sounders, Piercy, 2008).

Knygoje “Marketing Strategy and Competetive Positioning” išskiria įmonės konkurencinį pozicionavimą, kuris yra būtinas įmonės konkurenciniam pranašumui rinkoje sukurti ir palaikyti. Konkurencinis pozicionavimas yra įmonės pasiūlymo ir įvaizdžio visuma, lyginant su konkuruojančia įmone. Arba kitaip tariant, - įmonės prekės išskyrimas iš kitų prekių, siūlant didesnę vertę nei konkurentai. Įmonės konkurencinis pozicionavimas yra pagrįstas kainos, kokybės ir teikiamų paslaugų deriniu (Hooley, Sounders, Piercy 2008).

Įmonės konkurencinis pozicionavimas rinkoje, anot jo, apima tikslinės rinkos (rinkų) identifikavimą ir konkurencinio pranašumo, veikiant tose rinkose, sukūrimą. Visi pagrindiniai vadybos sprendimai turi būti orientuoti į jo pasiekimą ir stiprinimą, nes perpildytose ir pasižyminčiose didele konkurencija rinkose buvimas viskuo visiems iš tikrųjų reiškia buvimą niekuo. Hooley, Sounders, Piercy rašo, kad moderniose rinkose pastebimos dvi tendencijos: klientai kelia vis didesnius reikalavimus perkamiems produktams ir paslaugoms; pirkėjai nebenori mokėti brangiau už produktus ar paslaugas, kurie nesiūlo pastebimai didesnės vertės. Be to, Hooley ir jo kolegos (2008) rašo, kad konkurencinis pozicionavimas – tai ir konkurentų pozicionavimo identifikavimas. Tai yra būtina, norint sukurti savo pozicionavimo strategiją. Pozicionavimas matomas rinkos, kurioje įmonė veikia, ir jos pačios galimybių kontekste. Pozicionavimo sprendimai yra rezultatas makro- ir mikro- aplinkos pasirinkimų, vedančių į tiklinės rinkos pasirinkimą, kartu su aiškiu pačios įmonės supratimu apie tai, ką ji gali duoti rinkai, kas būtų vertinga jos klientams.

  • Marketingas Kursinis darbas
  • Microsoft Word 915 KB
  • 2015 m.
  • 43 puslapiai (8056 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ugnius
  • Natūralaus mineralinio vandens "Druskininkų rasa" prekės ženklo elementų pristatymas
    10 - 10 balsai (-ų)
Natūralaus mineralinio vandens "Druskininkų rasa" prekės ženklo elementų pristatymas. (2015 m. Gegužės 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/naturalaus-mineralinio-vandens-druskininku-rasa-prekes-zenklo-elementu-pristatymas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 16:31
×