Natūralios kalbos apdorojimas


Natūralios kalbos apdorojimas. Natūralios kalbos apdorojimas (Natural language processing) – sujungia lingvistiką ir informatiką. Taikymo sritys. Teksto skaitymas (įgarsinimas) Automatinis vertimas Automatinis teksto taisymas Informacijos paieška. Teksto skaitymas (įgarsinimasTeksto skaitymo programinė įranga konvertuoja parašytą tekstą į kalbą. Automatinis vertimas. Automatinis vertimas - teksto vertimas iš vienos natūralios kalbos į kitą. Šiais laikais automatinio vertimo technologija yra stipriai pažengusi. Automatinis teksto taisymas. Tai yra tokia programinės įrangos funkcija. Paveiksliuke lietuviški žodžiai pabraukiami. Visas tekstas, kuris yra internete (ir ne tik. Problemos, kurios daro natūralų kalbos apdorojimą sudėtingu. Žodžių ribų atpažinimas – jei kompiuteris bando suprasti. Reiškinių ir sakymų planai – kai sakinių reikšmė yra netiesioginė.


Teksto skaitymas (įgarsinimas) Automatinis vertimas Automatinis teksto taisymas Informacijos paieška.

Teksto skaitymo programinė įranga konvertuoja parašytą tekstą į kalbą. Ši technologija šiuo metu yra naudojama daugybėje sferų ir įrenginių: kompiuteriuose, telefonuose, planšetėse. Taip pat ši technologija gali padėti neįgaliems žmonėms, pvz.: garsusis Stephen Hawking irgi naudoja tokį prietaisą, specialiai jam sukurtą, kuris konvertuoja parašytą tekstą į garsinį ir „pasako“ jį garsiai.

Šiais laikais automatinio vertimo technologija yra stipriai pažengusi, tačiau visgi jeigu norime kuo tiksliau išversti tekstą, reikia versti ne iškarto ištisą tekstą, o po sakinį ar po žodį. Taigi dar yra kur tobulėti, tačiau technologija savo darba atlieka pakankamai gerai.

Tai yra tokia programinės įrangos funkcija, kuri tikrina parašytus žodžius ir, jeigu jis yra parašytas netaisyklingai, su klaidomis, pabraukia jį arba ištaiso iškart. Ši funkcija dažniausiai sutinkama ir naudojama Microsoft „Word“.

  • Technologijos Skaidrės
  • MS PowerPoint 77 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (432 žodžiai)
  • Kolegija
  • Marius
  • Natūralios kalbos apdorojimas
    10 - 5 balsai (-ų)
Natūralios kalbos apdorojimas. (2016 m. Gegužės 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/naturalios-kalbos-apdorojimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 07:25
×