Naturalus apšvietimas


Žmogaus akis įvertina ne šviesumą, bet kontrastą, dėl to nustatyti iš akies palyginamąjį apšvietimo intensyvumą beveik neįmanoma, nes tarp įvairių apšvietimo rūšių regimo šviesumo ir fotografinio aktiniškumo yra didelis skirtumas.

Svarbiausia sąlyga gerai nuotraukai gauti – reikiamai nustatyti ekspoziciją pagal fotografavimo šviesines sąlygas ir naudojamos fotografinės medžiagos jautrumą šviesai.

Nustatant ekspoziciją skaisčio matavimo metodu, eksponometras paprastai laikomas greta fotografijos aparato ir nukreipimas į fotografuojamo objekto pusę. Tokiu būdu nustatant ekspoziciją,galimos paklaidos. Pavyzdžiui, būna taip, kad šviesiame fone nufotografuoto objekto atvaizdas yra nepakankamai eksponuotas (negatyvinėje fotografinėje juostoje labai tamsus, inversinėje- pernelyg šviesus), o to paties objekto atvaizdas, nufotografuotas tamsiame fone, - perlaikytas (labai šviesus negatyvineje juostoje). Dėl to šis metodas tinka ekspozicijai nustatyti tik tuo atveju kai objekto skaistis mažai skiriasi nuo fono skaisčio arba kai fonas užima nedidelę kadro dalį.

Matuojant apšvietumą, būtina atsižvelgti į šviesos šaltinio padėtį fotografuojamo objekto ir fotografijos aparato atžvilgiu. Pavyzdžiui, jei saulė objektą apšviečia iš šono ar iš viršaus (zenite), tai apskaičiuotą ekspoziciją reikia du kartus padidinti (pavizdžiui, du kartus padidinus eksponometru nustatytą diafragmos vertę). Jei saulė yra už objekto ir fotografuojama prieš šviesą – ekspoziciją reikia padidinti 1,5 – kartus. Kai šviesa išsklaidyta (pavyzdžiui, kai saulė yra už debesų), eksponometras laikomas šešėliuotoje fotografuojamos erdvės vietoje, n d. Liutkutė

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (215 žodžiai)
  • Naturalus apšvietimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Naturalus apšvietimas. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/naturalus-apsvietimas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 20 d. 07:13
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo