Naturfilosofijos Eladoje pradžia


Natūrfilosofijos eladoje pradžia. Mileto mokykla. Apie filosofijos pradžią sužinome iš perpasakotojų bei kitų autorių pastabų ar komentarų. Pirmasis tokią medžiagą surinko ir susistemino aristotelis. Jis pirmuoju tikru filosofu laiko vieną iš "septynių išminčių" - talį iš mileto. Jonijos kolonijos buvo to meto graikų mokslo ir meno centrai.

Apie filosofijos pradžią sužinome iš perpasakotojų bei kitų autorių pastabų ar komentarų. Jis pirmuoju tikru filosofu laiko vieną iš septynių išminčių - talį iš mileto. Čia atsirado ir vystėsi rytų civilizacijų pagrindu.

Poezija, istorijos mokslas, geografija, astronomija, matematika. Talis (625-547 m. Pr. M. E) milete įkuria mokyklą. Jam gerai žinoma astronomija ( sakoma, kad jis nuspėjo 585 m. Saulės užtemimą); puikiai orientavosi geometrijoje ( akivaizdu, kad jam buvo žinoma egiptiečių gerometrija); jis buvo pirmasis fizikas ( fizikai - gamtos mokslininkai, kurie empirinio pažinimo būdu stengėsi pažinti gamtą); be to talis žinomas kaip geografas, matematikas. Mes galime jį pavadinti pirmuoju mokslininku. Taliui rūpi visa ko priežastys, pradinė medžiaga, jis daro išvadą, kad viskas prasideda iš vandens. Tai akivaizdu empiriškai stebint gamtą: palijus viskas atgyja; visos sėklos turi drėgną turinį; upė formuoja sausumą; dar gajūs mitologiniai įvaizdžiai, kuriuose okeanas pagimdo žmogų. Vanduo kaip visa ko priežastis nėra pasyvi, ji yra visuomet gyvai kintanti, todėl, matyt, taliui ir nerūpi - kokiu būdu atsiranda tokia daiktų įvairovė, viskas kas gyva yra dieviška , įdvasinta. Taliui žemė, oras ir vaduo - monizmo kategorijos.

Anaksimandras (610-546 m. Pr. M. E. ) - natūrfilosofas ieškojęs visa ko pagrindo - archė, kaip pradžios, šaltinio. Jis įveda naują sąvoką - apeironas (materija). Materija skiriasi nuo visų medžiagų savo beribiškumu, bei kokybiniu neapibrėžtumu.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (622 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gražvydas
  • Naturfilosofijos Eladoje pradžia
    10 - 3 balsai (-ų)
Naturfilosofijos Eladoje pradžia. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/naturfilosofijos-eladoje-pradzia.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 23 d. 02:26
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo