Naudingos iškasenos: Durpės referatas


Įvadas. Durpių cheminizės, fizikinės savybės bei pritaikymas. Durpių gavyba ir gamyba. Durpių transportavimas ir laikymas. Medžiagos pavojingumas žmogaus sveikatai ir saugos priemonės. Išvados. Šaltiniai.


Durpės formuojasi pelkėse. Daugiau kaip 80 % pelkių galima rasti didesnį ar mažesnį durpių sluoksnį. Durpės dengia apie 3 % Žemės paviršiaus. Lietuvoje durpės sudaro 6,4 % šalies ploto, Estijoje – 22 % , Suomijoje – 33 %. Esant palankioms sąlygoms durpės per ilgą geologinį laikotarpį virsta lignitu, o vėliau ir akmens anglimi. Durpės naudojamos kurui, žemės ūkyje – kraikui, o perpuvusios – dirvoms tręšti. Spalva – tamsiai ruda.

Durpės pasižymi nepakartojamomis fizikinėmis, cheminėmis ir biologinėmis savybėmis, tai ideali sodininkystėje (daržininkystėje) naudojama augimo bterpė. Kultūriniai substratai, į kurių sudėtį įeina durpės, augalo šaknims suteikia reikiamą atramą ir pasižymi optimaliu gebėjimu prisisotinti oru bei vandeniu. Pridedant kalkių, substrato pH galima sureguliuoti tiksliai taip, kokio reikia atitinkamai kultūrai: taip pat ir tręšimas vyksta tiksliai tose vietose, kur reikia. Durpių žaliavos kokybė ilgą laiką išlieka labai gera, todėl metų metus galima gaminti tokios pat aukštos kokybės substratą. Visi šie aspektai sodininkystės (daržininkystės) įmonėms suteikia saugumo, kurio joms reikia, kad galėtų sėkmingai auginti ir ūkininkauti.y

1- centralizuotos šilumos gamybos sektoriaus jėgainėse, įskaitant

- - deginamos tik durpės - 100 proc. durpių

biokuro)- - durpių deginimas su biokuru - 10-50 proc. durpių

Išgaunant iškasamuoju būdu, be ekskavatoriaus naudojama ir klojamoji mašina.

Viena iš pagrindinių kompetencijos sričių yra logistika. Ilgalaikiai verslo santykiai su patikimomis ekspedijavimo įmonėmis ir transporto paslaugų teikėjais šalyje ir užsienyje užtikrina, kad kiekvienas užsakymas vykdomas patikimai ir per kuo trumpesnį laiką.2010 metais užsakymu pervežimams buvo naudojama: 40.000 krovininių automobilių 2.200 vagonų 135 laivai 7.300 konteinerių. kultūriniai substratai ir durpių žaliava yra palyginti didelio tūrio ir svorio. Iš gamybos vietų, esančių Vokietijoje, Lietuvoje, Airijoje ir Nyderlanduose, vis daugiau produkcijos gabenama į užsienį, dažnai net ir į užjūrį.

  • Chemija Referatas
  • Microsoft Word 23 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1576 žodžiai)
  • Mokykla
  • Jonas
  • Naudingos iškasenos: Durpės referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Naudingos iškasenos: Durpės referatas. (2016 m. Gegužės 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/naudingos-iskasenos-durpes-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 14:08
×