Naujagimio ir motinos (tėvų) bendravimo reikšmė


Naujagimio ir motinos (tėvų) bendravimo reikšmė. Tikslai ir uždaviniai. Pradžių pradžia. Priešgimdinis laikotarpis. Pirmos savaitės bendravimas su naujagimiu ir jo lavinimas. Bendravimo ypatumai (l). Bendravimo ypatumai (ll). O tėtis? Tėvo vaidmuo (l). Tėvo vaidmuo (ll). Išvados. Informacijos šaltiniai.

Pabandyti suprasti, kaip kinta būsimos mamos požiūris į kūdikį; Sužinoti, kaip vyksta bendravimas tarp mamos ir dar negimusio kūdikio; Sužinoti, kuo svarbus bendravimas su ką tik gimusiu naujagimiu; Aptarti, kaip ir koks bendravimas veikia mažylį; Pabandyti išsiaiškinti, koks tėčio vaidmuo mažylio gyvenime.

Moters gyvenimas su lyg nėštumo pradžia daugeliu atžvilgiu gerokai pasikeičia. Galimas daiktas iš pradžių šitai ją papiktins, bus sutrikdytas jos „asmeninis“ gyvenimas. Ir vargu ar verta dėl to ginčytis. Kūdikiai sukelia daugybę rūpesčių, tačiau tie vargai malonūs, jei vaikas buvo laukiamas. Kai moteris nesijaučia norinti joje jau augančio kūdikio, ji nepajėgia atsikratyti jausmo, kad jai nepasisekė. Tačiau iš patirties žinome, kad pastojusi mergina keičiasi, kinta ir jos jausmai. Ar tiesa, kad ir jos interesai susiaurėja? Gal tiksliau būtų sakyti, jie keičia krypti – nuo išorės atsigręžia vidun. Ateina suvokimas, kad pasaulio centras glūdi jos pačios kūne.

Trečia, tėvas labai reikalingas dėl savo teigiamų savybių, dėl to, kuo jis skiriasi nuo kitų vyrų, ir dėl savo asmeniško gyvybingumo. Ankstyvas gyvenimo laikotarpis, kai įspūdžiai tokie ryškūs,- geriausias laikas mažyliui pažinti tėvą. Vienas vaikas ieško tėvo jau būdamas kelių mėnesių, tiesiasi į jį vos pairodžius kambaryje. Kitas tuo tarpu gręšis nuo tėvo ir tik labai iš lėto leis jam tapti labai svarbiu savo gyvenimo asmeniu. Ir vis dėl to mažyliui pasiseks, jei šalia bus tėvas, norintis pažinti savąjį vaiką.

  • MS PowerPoint 608 KB
  • 2016 m.
  • 13 puslapių (1250 žodžiai)
  • Indrė
  • Naujagimio ir motinos (tėvų) bendravimo reikšmė
    10 - 3 balsai (-ų)
Naujagimio ir motinos (tėvų) bendravimo reikšmė. (2014 m. Spalio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/naujagimio-ir-motinos-tevu-bendravimo-reiksme.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 09 d. 21:36
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo