Naujagimių sepsis


Sepsis naujagimiui. Kūdikių sepsis. Sepsis kudikiams. Naujagimio sepsis. Sepsis pozymiai. Neisnesiotu naujagimiu sepsis. B grupes streptokoko simptomai. Naujagimiui sepsis. Sepsis naujagimiu. Sepsis diplominis darbas.

Įvadas. Etiologija. Patogenezė. Klinika. Tyrimai. Diagnostika. Gydymas. Profilaktika. Išvados. Kontroliniai klausimai. Naudota literatūra. Priedas. Darbo tikslas – išsiaiškinti naujagimio sepsio ligos procesą, ją sukeliančias priežastis bei gydymo būdą. Darbo uždaviniai. Apibūdinti, kas yra naujagimių sepsis. Išsiaiškinti, kokie veiksniai sąlygoja ligos užsikrėtimą, sukėlėjus. Kokie ligos požymiai, simptomai. Išanalizuoti naujagimio sepsio ligos formas. Apibūdinti atliekamus tyrimus bei gydymą. Išsiaiškinti sepsio profilaktiką.

Darbo tikslas – išsiaiškinti nasenovėje, kai apie medicininę higieną nieko nežinota, žaizdų infekcijos pasitaikydavo dažnai ir baugino savo komplikacijomis. Žaizdų puvimas arba sepsis, buvo siejamas su infekcijos išsivystymu. Žodį sepsis pirmasis pasiūlė hipokratas. Jis manė, kad keturių skysčių – kraujo, geltonos ir juodos tulžies ir gleivių kitimai – keičia ligonio būklę.

Naujagimių sepsis - tai sunki polietiologinė generalizuota infekcinė liga, kai į kraują patenka patogeninių mikroorganizmų ir jų veiklos toksinių produktų, kurie sukelia organizmo homeostazinių sistemų dekompensaciją.

Sepsio etiologija priklauso nuo vaiko amžiaus, jo organizmo reaktyvumo bei pediatrinio stacionaro hospitalinės infekcijos. Naujagimių sepsį dažniausiai sukelia: streptokokai (naujagimiai labai jautrūs b grupės streptokokams), rečiau stafilokokai, gramneigiama flora (e. Coli, klebsiella, salmonella, pseudonomas aeruginosa, proteus, enterobacter), listerija, , candida, hemofilus inluensa. Labai dažnos vaikų sepsio priežastys – gramteigiamų ir gramneigiamų mikrobų ar mikrobų ir virusų asociacijos. Jei vaiko organizmas labai blogas (neišnešiotam naujagimiui bei vaikui, kuriam yra imunodeficitinė būklė), sepsį gali sukelti sąlygiškai patogeniniai ir net saprofitiniai mikrobai.

Kadangi sepsis gana dažnai prasideda kaip hospitalinė infekcija, būtina gerai žinoti ir periodiškai tirti, kokie mikroorganizmai vyrauja stacionare ir konkrečiame skyriuje bei nustatyti patogeninių mikrobų nešiotojus (vaikų ligos: vadovėlis ltsr aukšt. Medicinos m-kdėl naujagimių organizmo nespecifinio ir specifinio imuniteto ypatybių vietinė infekcija gali greitai tapti sunkia bendra organizmo liga – sepsiu (gr. Sepsis- puvimas). Įvairių autorių ir klinikų duomenimis, naujagimių sepsis pasitaiko nevienodai: juo serga 1,6proc. Išnešiotų ir 14,6proc. Neišnešiotų . 6proc. Hospitalizuojamų išnešiotų ir 14proc. Neišnešiotų naujagimių. Iš viso 40-60proc. Naujagimių sepsiu suserga pirmosiomis gyvenimo dienomis (pediatro žinynas: (vaikų ligų diferencinė diagnostika ir gydymas)), v. Basys, p. Kaltenis, g. Kovinė ir kt. , 1985).

Sepsis ir toliau kelia didelį sergamumą ir mirštamumą ligoninėje naujagimiams ir neišnešiotiems kūdikiams. Neseniai vertinta sunki vaikų sepsio epidemiologija jungtinėse amerikos valstijose, numatytą metinį paplitimą sunkaus sepsio naujagimiams buvo 0,3 procento 100 gyvų gimusiųjų. Apskaičiuota naujagimių mirtingumo atvejų, kuriems buvo sunkus sepsis 10,3%.

  • Microsoft Word 28 KB
  • 2012 m.
  • 16 puslapių (2492 žodžiai)
  • Kolegija
  • Daiva
  • Naujagimių sepsis
    10 - 1 balsai (-ų)
Naujagimių sepsis. (2011 m. Birželio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/naujagimiu-sepsis.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 04:44
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo