Naujasis viešasis valdymas


Naujojo viešojo valdymo samprata. Nuo naujosios viešosios vadybos prie naujojo viešojo valdymo. Naujojo viešojo valdymo įgyvendinimas Lietuvoje. Papildomi reikalavimai norint įdiegti naująjį viešąjį valdymą. Dalyvavimo procese skatinimas. Strateginis planavimas. Apmokymai. Mažiau kontrolės. Lyderystė. Naujojo viešojo valdymo privalumai ir trūkumai.

Darbo tikslas: Išnagrinėti Naujojo viešojo valdymo pritaikymą Lietuvoje.

Darbo uždaviniai:

1. Pateikti Naujojo viešojo valdymo sąvoką ir sampratą

2. Supažindinti kaip transformavosi Naujasis viešasis valdymas iš Naujosios viešosios vadybos.

3. Sužinoti kokią įtaką Naujasis viešasis valdymas turi Lietuvoje

4. Pateikti privalumus ir trūkumus

5. Apibendrinti informaciją

Taigi norint įgyvendinti naująjį viešąjį valdymą visų pirma reikia nusistatyti tikslus, bei įvertinti įgyvendinimo galimybes, nes naujojo viešojo valdymo efektyvumas priklauso, ne tik nuo valstybės institucijų efektyvumo ar pasirengimo priimti naująjį modelį, bet ir nuo šalies istorijos, tradicijų, valstybės vaidmens raidos dėsningumų, bei palikimo kultūroje, moralėje. Todėl neužtenka pasikeisti paviršutiniškai. Reikia skverbtis giliau.

Teigiama, kad didžiausia problema yra viešajame sektoriuje dirbančių žmonių varžymas taisyklėmis ir nuostatomis, kurios ir neleidžia efektyviai dirbti. Akivaizdi išeitis – panaikinti taisyklių perteklių, suteikti daugiau laisvės formuojant personalą, leisti laisvai pirkti paslaugas.Lanksčios valdžios vizijos bruožai – priešinimasis nelankstumui ir konservatyvumui. Tokios naujos valdžios pagrindine jėga laikoma pažangios informacinės technologijos. Taigi taikant strateginius planus, didinant piliečių aktyvumą procesų eigoje, keliant kvalifikaciją naujojo viešojo valdymo prieinamumas tampa įmanomas ir jo teigiamos savybės gali būti įsisavintos. O ar jos bus naudingos Lietuvai ir ar jos prigis parodys praktika.

  • Microsoft Word 43 KB
  • 2015 m.
  • 13 puslapių (2555 žodžiai)
  • Universitetas
  • Irina
  • Naujasis viešasis valdymas
    10 - 10 balsai (-ų)
Naujasis viešasis valdymas. (2015 m. Vasario 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/naujasis-viesasis-valdymas.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 25 d. 12:38
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo