Naujausi darbo operacijų tyrimo metodai ir jų taikymas


Darbo laiko fotografija. Darbo laiko autofotografija. Chronometražas. Chronometrazo metodas. Darbo operacijos. Fotochronometražas. Nauji darbo metodai. Operaciju tyrimas. Tyrimo darbo metodai. Stebėjimo metodas.

Įvadas. Darbo procesų ir laiko sąnaudų tyrimo metodų klasifikavimas. Darbo laiko fotografija. Individualioji darbo laiko fotografija. Grupinis darbo laiko fotografavimas, ištisinių stebėjimų metodu. Grupinis darbo laiko fotografavimas atsitiktinių momentinių stebėjimų metodu. Grupinis darbo laiko fotografavimas reguliariųjų momentinių stebėjimų metodu. Maršrutinė darbo laiko fotografija. Autofotografija. Gamybos proceso fotografija. Chronometražas ir fotochronometražas. Chronometražas. Chronometražo esmė ir paskirtis. Fotochronometražas. Darbo procesų ir darbo laiko sąnaudų tyrimas techninėmis priemonėmis. Filmavimas ir vaizdo įrašai. Oscilografija. Strobofotografija. Ciklografija. Išvados. Naudota literatūra.

Darbo procesų ir laiko sąnaudų tyrimas – laibai svarbus gamybos ir darbo organizavimo metodas. Ypač jo didelė reikšmė darbo normavimui.

Darbo procesų ir laiko sąnaudų tyrimo tikslas – nustatyti, kiek sunaudota laiko įvairiems darbams, operacijoms ir operacijų elementams atlikti; ištirti darbo metodus ir neracionaliai atliekamus veiksmus; gauti duomenų optimalioms darbo pasidalijimo formom rasti; nustatyti darbo laiko nuostolius ir jų priežastis, darbo našumo didinimo atsargas.

Darbo laiko sąnaudų tyrimai atliekami etapais. Jie yra tokie: 1) pasirengimas stebėti; 2) stebėjimas; 3) stebėjimo duomenų apdorojimas; 4) rezultatų analizė, išvadų ir pasiūlymų parengimas.

šiame darbo rašte, aptarsime įvairius darbo laiko stebėjimo metodus: darbo laiko fotografija, individualioji darbo laiko fotografija, maršrutinė darbo laiko fotografija, autofotografija, chronometražas, foto chronometražas, ištisiniai, momentiniai darbo laiko stebėjimo metodai, filmavimas ir vaizdo įrašai, oscilografija, sdarbo procesų ir laiko sąnaudų tyrimas – laibai svarbus gamybos ir darbo organizavimo metodas. Ypač jo didelė reikšmė darbo normavimui.

Darbo procesų ir laiko sąnaudų tyrimo tikslas – nustatyti, kiek sunaudota laiko įvairiems darbams, operacijoms ir operacijų elementams atlikti; ištirti darbo metodus ir neracionaliai atliekamus veiksmus; gauti duomenų optimalioms darbo pasidalijimo formom rasti; nustatyti darbo laiko nuostolius ir jų priežastis, darbo našumo didinimo atsargas.

Pagal stebėjimo būdą ir tam naudojamas priemones darbo procesų ir laiko sąnaudų tyrimo metodus galima suskirstyti į vizualinį stebėjimą ir duomenų registravimą techninėmis priemonėmis.

Paprasčiausias ir pigiausias yra vizualinis stebėjimas ir laiko sąnaudų matavimas universaliais arba specialiais laiko matavimo prietaisais, Laikrodžiais, chronometrais, chronoskopais ir kt. Vizualiai gali būti stebima tiesiogiai darbo vietoje arba taikant pramoninę televiziją.

Vizualiai tirti galima visus laiko sąnaudų elementus(ištisinis stebėjimas) arba tik kai kuriuos elementus(atrankinis stebėjimas).

Pagrindiniai vizualinio stebėjimo metodai yra darbo laiko fotografija(dlf), chronometražas ir fotochronometražas.

Pagal stebimų objektų skaičių vizualinis stebėjimas gali būti individualus ir grupinis. Vieno darbuotojo arba įrenginio stebėjimas vadinamas individualiu. Dažniausiai chronometruojamos tokios operacijos, kurias atlieka vienas darbuotojas. Individualus gali būti ir dlf, ir fotochronometražas. Darbininkų arba įrenginių grupės tyrimas vadinamas grupiniu.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2012 m.
  • 13 puslapių (2917 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rita
  • Naujausi darbo operacijų tyrimo metodai ir jų taikymas
    10 - 1 balsai (-ų)
Naujausi darbo operacijų tyrimo metodai ir jų taikymas. (2011 m. Gegužės 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/naujausi-darbo-operaciju-tyrimo-metodai-ir-ju-taikymas.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 16 d. 02:04
×