Naujausios akumuliatorių gamybos technologijos elektromobiliams


Naujausios akumuliatorų gamybos technologijos elektromobiliams. Nauji anodai ir katodai. Akyti angliavandeniliai. Didesnė energijos koncentracija mažesnis svoris, didesnė talpa. Elektromobilių kėbulas kaip energijos akumuliatorius. Elektromobilių bandymai šalčiu Suomijoje. Prioritetinė kryptis – belaidės elektromobilių įkrovimo sistemos. Prognozė elektromobiliai pirmiausia užkariaus Azijos rinkas.

Kalbant apie elektromobilius, dažnai kyla klausimas – o kaip gi jie važiuos esant šalčiams? Ar nekris baterijų talpa, ar elektromobilis nesustos viduryje kelio? Norėdami atsakyti į šiuos klausimus, grupė entuziastų iš Helsinkio nusprendė atlikti bandymus ir įrodyti, kad tokie nuogąstavimai yra nepagrįsti. Eksperimento, pavadinto „Žvarbiausiu pasaulyje“ metu grupė įvairių modelių elektromobilių turėjo nuvažiuoti nuo Olimpinio Helsinkio stadiono iki Senato aikštės priešais Helsinkio Katedrą. Šio bandymo metu reikėjo važiuoti pagrindinėmis miesto gatvėmis ir prasukti pro užšalusią Suomijos įlanką. Eksperimentas buvo vienas iš elektrinių transporto priemonių eismo Helsinkyje bandomųjų projektų. Eksperimente dalyvavo iš viso aštuoni elektra varomi automobiliai – du „Peugeot iOn“ elektromobiliai, „Mercedes-Benz Vito E-CELL“, hibridinis „Toyota Prius“, „Nissan Leaf“, perdaryta „Toyota Corolla“, „Tazzari Zero“, „Elcat“. Nors eksperimento rytą oro temperatūra buvo net -26 laipsniai šalčio, o dienos metu pakilo tik iki -20 laipsnių šalčio, toks oras buvo baisesnis filmavimo įrangai ir operatoriams, bet ne elektromobiliams. Suplanuotas atstumas įveiktas be jokių techninių kliūčių. Aišku, šildymui sunaudota nemažai energijos, kas trumpina nuvažiuojamą atstumą, tačiau elektromobilių salonų temperatūra nenusileido automobilių su vidaus degimo varikliais.

  • Elektronika Referatas
  • Microsoft Word 22 KB
  • 2014 m.
  • 6 puslapiai (2026 žodžiai)
  • Kolegija
  • Povilas
  • Naujausios akumuliatorių gamybos technologijos elektromobiliams
    10 - 3 balsai (-ų)
Naujausios akumuliatorių gamybos technologijos elektromobiliams. (2014 m. Gegužės 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/naujausios-akumuliatoriu-gamybos-technologijos-elektromobiliams.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 14:03
×