Naujieji amžiai


Naujausi amziai. Naujojie amziai. Nujieji amziai naujausieji. Naujieji amziai referatas.

Naujieji amžiai. Filosofijos, mokslo ir teologijos vienovė išsiskleidusi jau renesanse dar labiau išsiskiria naujaisiais laikais. Vėl tarp filosofų užverda amžinas sensualizmo ir racionalizmo ginčas. Naujaisiais laikais bene svarbiausia buvo metodo, kuriuo būtų galima teisingiausiai pažinti, suradimo problema. Juk pirmiausia reikia atsakyti į klausimą apie žmogaus pažinimo būdą, ir tik po to imtis tyrinėti žmogaus protą ar kitas problemas. Filosofijos tikslas - aiškus tikrovės vaizdas. Ta tikrovė ne tik fizinis pasaulio vaizdas, bet ir siela, ir dievas.

Filosofijos, mokslo ir teologijos vienovė išsiskleidusi jau renesanse dar labiau išsiskiria naujaisiais laikais. Toksai aiškumas gamtamokslinėse disciplinose, o ypač matematinėje fizikoje ir paskatino to meto mokslininkus perkelti šio mokslo metodą į filosofiją.

Pirmuoju naujųjų amžių filosofu laikomas renė dekartas. Pirmasis reikšmingas jo mokslinis atradimas yra analitinės geometrijos atradimas. Pagal šį metodą kiekvieną erdvės tašką, įveddus kartezines koordinates, galima išreikšti trimis skaičiais. Dekartas stengiasi matematinį išskaidymo metodą perkelti į filosofiją, Parodyti sudėtingus dalykus taip, kad jie atrodytų tokie akivaizdūs, kaip sudedamų ar atimamų skaičių santykiai. Tačiau čia yra skirtumų, jei matematika operuoja grynomis sąvokomis, turi savo objektą, taifilosofija - su mums duota tikrove. Norėdamas išskirti tai, kas neabejotinai tikra, dekartas pašalina visa tai, kuo galima abejoti. Abejotina yra kūniško pasaulio egzistencija, matematikos yrodymai, dievo egzistavimas ir kt.

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (339 žodžiai)
  • Universitetas
  • Adrija
  • Naujieji amžiai
    10 - 3 balsai (-ų)
Naujieji amžiai. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/naujieji-amziai.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 28 d. 17:37
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo