Naujieji laikai istorijos konspektas


Vienos kongreso sprendimai. Berlyno kongreso sprendimai. Paryžiaus traktatas (1856Vilafranko paliaubos (1859Luditų judėjimas. Kova už parlamento reformą Anglijoje. Prancūzijos ir Prūsijos karo priežastys. Prancūzijos ir Vokietijos sutartis Vokietijos Imperijos sukurimas. Italijos karalystės sukūrimas. Austrijos-Vengrijos sukūrimas. Baudžiavos panaikinimas Rusijoje. Lenkų žemės XIXa. Vergijos panaikinimas JAV. „Kanzaso – Nebraskos“ bilis. Žemės reforma Japonijoje. Meidzi revoliucija. Sipajų sukilimo pretekstas. Sipajų sukilimo priežastys. Opiumo karų priežastys. Taipinų judėjimas. Boksininkų sukilimo priežastys. Tanzimatas. Zulumo epocha. Monro doktrina ir JAV ekspansija į Amerikos kontingentą 3-5 deš. Marksizmas. Antisemitizmas. Valstybių siekiai Balkanų karuose. Pirmojo pasaulinio karo pretekstas. Pirmojo pasaulinio karo priežastys. Pirmojo pasaulinio karo pasekmės. M. Rusijoje. Bresto taika ( Brest-Litovsko taikaLenkija I pasaulinio karo metais. Latvija, Estija, Suomija XIXa. Danija, Norvegija, Švedija XIXa. Visuomeninės minties raida pasaulyje XIX a.

XIX a. vyko idėjų kova. Vieni tvirtino, kad esama tvarka gera, tai buvo konservatoriai. Juos palaikė bažnyčią. Kita grupė sakė, kad reikia suteikti ekonominės veiklos laisvę- liberalai. Dar treti sakė, kad reikia panaikinti privačią nuosavybę ir visi bus lygūs, tai buvo socialistai. Viena jų šaka sakė, kad viską galima pakeisti išleidus naujus įstatymus, tai buvo reformistai. Kita socialistų atšaka teigė, kad viskas pasiekiama tik prievartos keliu. Tai buvo marksistai, jie rėmėsi K. Markso ideologija. Rusijoje labai išplito socializmas, dar labiau marksizmas.

  • Microsoft Word 86 KB
  • 2014 m.
  • 27 puslapiai (14546 žodžiai)
  • Grecius
  • Naujieji laikai istorijos konspektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Naujieji laikai istorijos konspektas. (2014 m. Rugsėjo 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/naujieji-laikai-istorijos-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 12:44
×