Naujieji metai Lietuvoje ir Kinijoje


Naujieji Metai Lietuvoje ir Kinijoje. Tikslai. Susipažinti su lietuvių ir kinų Naujųjų metų šventimo prasme. Atsiradimo istorija. Naujieji metai – šventė, vykstanti sausio 1 dieną ir skirta paminėti metų virsmą. Šventės samprata. Mitologinė Naujųjų metų prasmė – sugrįžimas į kosmogoniją. Lietuvoje. Sausio 1-oji. Didžiausia tradicinė šventė Kinijoje ir kitose kultūrinės Rytų Azijos Sinosferos šalyse Japonijoje, Vietname, Korėjoje. Vaikai iš suaugusiųjų gauna vadinamuosius „Raudonus vokelius“ su pinigais. Skirtumai. Lietuvoje nėra tradicinio Naujųjų metų patiekalo, nebent yra koks šeimos tradicinis patiekalas. Panašumai. Šaudomi fejerverkai. Per televiziją rodoma speciali programa. Tikima įvairiais prietarais. Šaltiniai.


Susipažinti su lietuvių ir kinų Naujųjų metų šventimo prasme. Rasti esminius skirtumus ir panašumus tarp lietuvių ir kinų Naujųjų metų šventimo. Sužinoti kaip švenčiami Naujieji metai Lietuvoje ir Kinijoje. Kokia yra Naujųjų metų atsiradimo istorija? Kokia yra mitologinė Naujųjų metų prasmė?

Lietuvoje nėra tradicinio Naujųjų metų patiekalo, nebent yra koks šeimos tradicinis patiekalas. O Kinijoje yra pagrindiniai Naujųjų metų patiekalai: Koldūnai, Naujųjų metų pyragėliai, įvairūs mėsos ir žuvies patiekalai. Lietuvoje nėra kažkokių specialių Naujųjų metų dekoracijų, o Kinijoje visi namai puošiami iš raudonos spalvos. Kinijoje yra tradicija aplankyti gimines ir draugus, o Lietuvoje tokio papročio nėra.

Šaudomi fejerverkai. Tikima įvairiais prietarais.

  • MS PowerPoint 826 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (461 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Justas
  • Naujieji metai Lietuvoje ir Kinijoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Naujieji metai Lietuvoje ir Kinijoje. (2017 m. Lapkričio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/naujieji-metai-lietuvoje-ir-kinijoje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 25 d. 23:18
×
145 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo