Naujieji religiniai judėjimai Lietuvoje


Nauji religiniai judejimai. Religijos sociologija. Naujuosius religinius judejimus. Referatu pavyzdziai. Naujieji religiniai judejimai isvados. Nauji religiniai judėjimai lietuvoje. Sociologu nuomone apie religinius sajudzius.

Įžanga. Naujųjų religinių judėjimų tipologija. Naujieji religiniai judėjimai lietuvoje. Naujųjų religinių judėjimų istorija. Naujieji religiniai judėjimai pasaulyje. Naujųjų religinių judėjimų problematika. Išvados. Literatūros sąrašas.

Nors tradicinės bažnyčios pastaraisiais dešimtmečiais patiria narių skaičiaus mažėjimą, kitos religinės veiklos formos kuriasi ir plečiasi. Sociologai vartoja terminą naujieji religiniai sąjūdžiai, juo bendrai apibrėždami platų spektrą religinių ir dvasinių grupių, kultų bei sektų, atsiradusių greta pagrindinių religijų Vakarų šalyse, taip pat ir Jungtinėje Karalystėje (Giddens, 2005).

Žmonės dažnai yra linkę atsisakyti tradicinių religijų ir prisijungti prie naujųjų religinių judėjimų (NRJ). Daugelis šių organizacijų narių jos viduje atranda kažką naujo, sau artimo, galbūt organizacijos ideologija jiems yra labiau priimtina nei ta, kurią išpažysta tradicinių religijų šalininkai. Į NRJ gali jungtis visi žmonės nepriklausomai nuo amžiaus ar statuso visuomenėje, tiesa pats priėmimo procesas skiriasi, atitinkamai nuo pačios organizacijos.

Dažniausiai linksniuojama problema, susijusi su NRJ yra, ar šie judėjimai yra pavojingi bei žalingi visuomenei. Dažnai svarstoma, kokią grėsmę jie sukelia. Vieningą nuomonę surasti būtų sunku, mat yra ir vienos, ir kitos versijos šalininkų. Taip pat, nereikėtų pamiršti, jog šie religiniai judėjimai vieni nuo kitų skiriasi. Vieni jų yra labai artimi tradicinėms religijoms, o judėjimų nariai tiesiog kiek kitaip interpretuoja šventus raštus, todėl šios organizacijos visuomenei grėsmės nesukelia. Tačiau egzistuoja ir tokios religinės organizacijos, kuriose vis dar galioja labai seni papročiai ar tradicijos, kai kuriose iš jų net atliekami aukojimo ritualai.

  • Sociologija Referatas
  • Microsoft Word 47 KB
  • m.
  • 17 puslapių (3478 žodžiai)
  • R
  • Naujieji religiniai judėjimai Lietuvoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Naujieji religiniai judėjimai Lietuvoje. (2012 m. Gegužės 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/naujieji-religiniai-judejimai-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 17:11
×