Naujoji viešoji vadyba ir socialinė politika


Nvv teorinė analizė. NVV samprata ir genezė. NVV elementai. NVV principai. Socialinės apsaugos teorinė analizė. Socialinės apsaugos modeliai. Socialinės apsaugos principai. Socialinės apsaugos pokyčiai dėl NVV. Išvados. Literatūra.

Temos ištirtumas. Apie NVV idėjų taikymą socialinės apsaugos srityje kalba tiek Lietuvos, tiek užsienio autoriai. Siekiant atskleisti temą ir pasiekti užsibrėžtą tikslą, buvo pasitelkta mokslinių šaltinių aprašomoji ir lyginamoji analizė, interpretuotos tokių autorių kaip A. Bitino, D. Bernoto, A. Guogio, D. Pieters, A. Raipos, J. Staponkienės, C. Hood ir M. Jackson, D. Osborne, T. Gaebler ir kitų nuomonės, pateikti argumentuoti apibendrinimai.

Darbo problema. Šiandieną NVV apraiškos socialinėje politikoje yra didžiulės, tačiau ne visada pasiteisina norima linkme. Socialinės politikos modelis su NVV idėjomis įgyvendinamas sunkiai: vis daugiau kritikos sulaukia pensijų fondų reforma ir teigiama, jog jei prognozuojamos išlaidos pensijų sistemai vis toliau didės, tai paveiks Lietuvos konkurencingumą. Taip pat nėra įgyvendinami socialinės apsaugos universalumo bei solidarumo principai, nes valstybinių išmokų sistema pažeidžia ir socialinio teisingumo fenomeną. Atsakinga yra tiek valstybė, tiek jos piliečiai, todėl kiekvienas individas turi prisidėti prie šios sąsajos tvirtumo. Tuo remiantis, kyla probleminis klausimas, koks yra socialinės apsaugos ir naujosios viešosios vadybos ryšys?

Darbo tikslas. Atskleisti NVV idėjų ir socialinės apsaugos santykį.

Darbo objektas. Socialinė apsauga ir NVV.

  • Viešasis administravimas Referatas
  • Microsoft Word 70 KB
  • 2013 m.
  • 19 puslapių (3980 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lina
  • Naujoji viešoji vadyba ir socialinė politika
    9 - 3 balsai (-ų)
Naujoji viešoji vadyba ir socialinė politika. (2013 m. Liepos 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/naujoji-viesoji-vadyba-ir-socialine-politika.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 13:21
×