Naujoji viešoji vadyba referatas


Įvadas. Naujosios viešosios vadybos samprata. Naujosios viešosios vadybos ištakos. Naujosios viešosios vadybos reformos principai. Naujosios viešosios vadybos kritika. Išvados. Literatūra.

Nauji XX amžiaus pabaigos ekonominiai, socialiniai ir politiniai iššūkiai pasaulyje nulėmė įvairių gyvenimo sričių pertvarkos būtinybę. Valstybės susidūrė su naujais efektyvesnio valdymo iššūkiais ir gebėjimu prisitaikyti prie naujų globalių pokyčių.

Temos naujumas ir aktualumas. Dauguma pasaulio valstybių tame tarpe ir Lietuva vykdo įvairias viešojo sektoriaus reformas, kuriomis siekia padidinti viešųjų institucijų veiklos efektyvumą. Šis siekis yra pagrindinė paskata pereiti prie verslo sektoriaus patirtimi bei rinkos sąlygomis grindžiamos naujosios viešosios vadybos, modernizuojant administracinės sistemos struktūras, kontrolės metodus ir administravimo kultūrą. Tai reikalauja iš esmės keisti viešajame sektoriuje vyraujančius biurokratinius valdymo metodus.

Naujoji viešoji vadyba nėra pakankamai išnagrinėta. Pasigendama išsamesnės naujosios viešosios vadybos galimybių ir perspektyvos analizės šalyje. Naujosios viešosios vadybos modelis gali būti naudingas vietos savivaldos lygmenyje dėl to, kad naujoji viešoji vadyba gali tapti veiksminga priemone gerinant paslaugų teikimo kokybę, didinant veiklos rezultatyvumą ir gyventojų pasitikėjimą valdžia. Lietuvoje vietos savivaldos problemos dažniausiai siejamos su savivaldos sistemos funkcionavimo neigiamais pokyčiais, kurie sietini su reformomis. Savivaldybėse sprendimų priėmimo procedūros, personalo valdymas ir administraciniai gebėjimai yra žemo lygio. Viešojo sektoriaus valdininkai paviršutiniškai supranta viešojo administravimo modelį. Naujosios viešosios vadybos principų diegimas į viešąjį sektorių skatina nagrinėti ir analizuoti naująją viešąją vadybą, užtikrinant efektyvesnį viešąjį sektorių.

Temos problema. Viešojo administravimo problemos vietos savivaldos lygmenyje yra nerezultatyvi veikla, atsakomybės nebuvimas, nesugebėjimas valdininkų priimti kokybiškų ir greitų sprendimų ir biurokratizmas.

Tyrimo objektas – naujoji viešoji vadyba.

Tyrimo tikslas – apžvelgti naująją viešąją vadybą.

Tyrimo uždaviniai:

1. Apžvelgti naujosios viešosios vadybos sampratą.

2. Aprašyti naujosios viešosios vadybos ištakas.

3. Išanalizuot naujosios viešosios vadybos principus.

Tyrimo metodai: rašto darbas parašytas remiantis moksline literatūra, informaciniais straipsniais.

  • Microsoft Word 27 KB
  • 2015 m.
  • 16 puslapių (3647 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rita
  • Naujoji viešoji vadyba referatas
    10 - 7 balsai (-ų)
Naujoji viešoji vadyba referatas. (2015 m. Vasario 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/naujoji-viesoji-vadyba-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 05 d. 03:56
×
116 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo