Naujoji Zelandija referatas


Naujoji zelandija idomus faktai. Referatas apie naujaja zelandija. Naujoji zelandija faktai. Rasinys apie naujaja zelandija. Kuo idomi naujoji zelandija. Naujosios zelandijos skaidres. Idomus faktai apie oklanda. Naujoji zelandija skaidres. Rasinys apie zelandija. N.zelandijos gamta.

Referatas apie Naująją Zelandiją. Naujoji Zelandija. Naujosios zelandijos vėliava. Įvadas. Naujosios zelandijos gamta. Naujoji zelandija – salų valstybė ramiajame vandenyne. Istorija. Geografiniai duomenys. Naujosios zelandijos plotas. Gyventojų skaičius. Kaimyninės valstybės. Naujosios zelandijos miestai. Naujosios zelandijos istorija. Naujosios zelandijos klimato charakteristika. Aukščiausia vieta virš jūros lygio. Ilgiausia upė. Duomenys apie gyventojus. Šalies miestai. Oklandas. Kraistčerčas. Velingtonas. Ekonominiai duomenys. Naujosios zelandijos žemės ūkis. Importas. Eksportas. Elektros energijos gamyba. Naftos vartojimas. Komunikacijų lygis. Šalies atstovai. Įdomūs faktai. Keitas urbanas. Vieta pasaulio valstybių sąraše. Interneto vartotojų skaičius.

Importas : Naujoji Zelandija daugiausiai importuoja įvairius techninius įreginius, transporto ir orlaivių techniką, elektronikos prekes, tekstilės reikmenis, plastiką. Importuojamos medžiagos daugiausiai atkeliauja iš Europos šalių, Kinijos, Japonijos, JK.

Eksportas : Naujoji Zelandija- viena iš pirmaujančių pasaulyje pagal vilnos, šaldytos mėsos ir pieno produktų (sviesto, sūrio) eksportą. Taip pat Naujoji Zelandija yra gerai išvysčiusi pieno produktų, mėsos, medienos ir medienos produktų, žuvies ir įvarių mašinų eksportą, kuris sparčiai kelia visą šalies ekonomiką. Didžiausi dalis žaliavos iš Naujosios Zelandijos eksportuojama į Australiją, Europos bei Azijos šalis, JK, JAV.

Elektros energijos gamyba : Naujoje Zelandijoje elektros enerija yra gaunama ir gaminama hidroelekrinėse arba geoterminėse jėgainėse. Ši šalis pati apsirūpina elektros energija, todėl jai nereikia pirkti jos iš kitų šalių, kas būtų taip pat sudėtinga dėl Naujosios Zelandijos geografinės padėties.

Naftos vartojimas : Naftą Naujoji Zelandija pumpuoja ir ją perdirbinėja savo šalyje. Nemažai naftos iš Naujosios Zelandijos yra ir eksportuojama į kitas šalis. Statistiškai Naujoje Zelandijoje per metus yra pagaminama 42,160 bereliai (6,703 m3).

Pagrindiniai prekybos partneriai : Pagrindiniai Naujosios Zelandijos prekybos partneriai yra Australija, Kinija, Japonija, JAV, Korėja, JK.

Radio stočių skaičius : Naujojoje Zelandijoje yra 24 radio stotys. Pagrindinės yra 3, kurios transliuojamos visoje šalyje, tiek Šiaurinėje tiek ir Pietinėje šalies salose, o likusios 21 radio stotys yra vietinių miestų, vietinių regionų, kurios nėra transliuojamos visoje Naujojoje Zelandijoje.

Televizijos kanalų skaičius : Naujoji Zelnadija turi apie 13 savo šalies pagrindinių kanalų. Visi šie televizijos kanalai yra pasiekiami tiek Šiaurinėje tiek ir Pietinėje dalyse. Kitus televizijos kanalus turi taip pat ir atskiri šalies miestai, tačiau šie kanalai yra transliuojami tik tam tikruose regionuose.

Mobiliojo ryšio telefonų skačius : Pasaulio valstybių sąraše pagal mobiliųjų telefonų skaičiu Naujoji Zelandija užima 53 vietą. Šioje šalyje yra apie 4,62 mln. telefonų. Vienam žmogui vidutiniškai tenka apie 1,18 telefono Naujoje Zelandijoje.

Interneto vartotojų skaičius : Naujoje Zelandijoje 2009 m. buvo 3,200,000 interneto vartotojų. Šis skaičius per du metus išaugo iki 3,800,000. Statistika rodo, kad 91% Naujosios Zelandijos gyventojų turi prieigą prie interneto savo namuose ar darbovietėje.

  • Geografija Referatas
  • Microsoft Word 1569 KB
  • 2016 m.
  • 9 puslapiai (1902 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dovydas
  • Naujoji Zelandija referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Naujoji Zelandija referatas. (2012 m. Spalio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/naujoji-zelandija-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 19:53
×