Naujos valdybos teorijos (vadybos požiūriai)


Įvadas. Kiekybinių metodų mokykla. Kiekybinės teorijos. Empirinė vadybos teorija (situacinis požiūris). Socialinių sistemų vadybos teorija. ( sistemini požiūris), sistemų klasifikavimas. Profesinis požiūris. Profesionalioji vadyba (profesionalusis menedžerizmas). Šiuolaikinės valdymo teorijos - harmoningo žmogaus koncepcija. Išvados. Informacijos šaltiniai.


Darbo aktualumas: Tarp vadybos tyrinėtojų pasigirsta minčių, kad klasikinę teoriją reikia pradėti adaptuoti ir taikyti prie šių dienų aktualijų – sisteminės analizės principus ir metodus taikyti nagrinėjant konkrečias problemas. Vadybos mokslo analitikai iškėlė mintį, kad organizacijos valdymo tobulinimas nėra vienkartiniai veiksniai, o nuolatinis kasdienis procesas. Darbo tikslas: susipažinti su naujosios vadybos teorija. Darbo uždaviniai: Nurodyti kiekybinių metodų mokyklos tikslą; Apibūdinti empirinės vadybos teoriją; Apžvelgti socialinių sistemų vadybos teorijos klasifikavimą; Susipažinti su profesionaliaja vadyba; Aprašyti šiuolaikinę valdymo teoriją – harmoningo žmogaus koncepciją.

Empirinės mokyklos pragmatizmas nepatenkino verslo teoretikų, kurie domėjosi ne tik dabarties problemomis, bet ir plėtros perspektyva. Svarbu tai, kad elementai būtų susiję ir vienas kitą veiktų. Sistema - tai organizuota, sudėtinga elementų visuma, kurioje visi elementai ir aplinka yra susiję su tarpusavio ryšiais ir sąveikauja vieni su kitais.

Mažos paprastos Vidutinės sudėtingos abstrakčios Didelės natūralios labiai fizinės determinuotos Labai didelės dirbtinės sudėtingos operacinės tikimybinės.

Funkcinės Nefunkcinės statiškos atviros dinamiškos iš dalies atviros fizinės uždaros biologinės informacinės.

H. Fajolio suformuluotas vadovavimo (administracinės) veiklos etapų ciklas, kuris pabrėžia bendrųjų vadybos funkcijų tarpusavio ryšį ir jo svarbą.

Reguliavimas Darbo proceso koregavimas pagal plane numatytus parametrus.

Kontrolė Darbų eigos arba jų rezultatų palyginimas su numatytais.

Skatinimas Žmonių Skatinimas Pastangų veikti organizacijos numatyta kryptimi sužadinimas.

Organizavimas Žmonių ir materialinių darbo elementų sistemos sudarymas.

  • Vadyba Skaidrės
  • MS PowerPoint 154 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (688 žodžiai)
  • Sandra
  • Naujos valdybos teorijos (vadybos požiūriai)
    10 - 8 balsai (-ų)
Naujos valdybos teorijos (vadybos požiūriai). (2016 m. Kovo 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/naujos-valdybos-teorijos-vadybos-poziuriai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 17:55
×