Naujosios kartos ekranai


Naujos kartos ekranai (OLED, 3-D ir kt. ). Įvadas. CRT kineskopas. Daugybė kartų padidintas LED ekranas. LED (light-emitting diode). LED ekrano teigiamos savybės. LED ekrano neigiamos savybės. OLED (organic light-emittng diode). Sulankstomieji OLED ekranai (FOLED). OLED ekrano teigiamos savybės. OLED ekrano neeigiamos savybės. QLED (quantum-dot light-emitting diodes). Kvantinių taškų reakcija su UV šviesa. D ekranai. Volumetriniai 3D ekranai. Holografiniai 3D ekranai. Volumetrinis 3D ekranas. Holografinio 3D ekrano sukeltas vaizdas. Išvados. Šaltiniai.


Įvadas LED tipo ekranas OLED tipo ekranas FOLED tipo ekranas QLED tipo ekranas 3D tipo ekranai Išvados.

Vaizdo įtaisas arba dažniau vadinamas ekranas ar monitorius yra įtaisas pateikti informaciją vizualiai. Vieni iš pirmųjų ekranų pasaulyje buvo CRT ( cathode ray tube) tipo, pirmą kartą tokio tipo ekranas buvo pristatytas dar 1897 metais. Šiai dienai populiariausi ekranai yra LED (light-emitting diode) tipo. Yra daugybė OLED veikimo principu besidalijančių ekranų, kurie skiriasi savo išvaizda bei ypatybėm.

LED nenaudoja fluorescencinių lempučių savo sudėtyje, dėl ko jie yra plonesni bei lengvesni. LED tipo ekranai sunaudoja mažai elektros energijos. Šviesos diodai užtikrina ryškią vaizdo kokybę, padidindami kontrastą ir praturtindami spalvų spektrą. Saugu naudoti. Atkuria vaizdus be mirgėjimo, todėl nekenkia regai.

Nors tai ir nėra itin nauja technologija, tačiau dar ir šiandien nėra visiems įperkama. LED lemputės apšviečiančios skystųjų kristalų filtrus turi turėti gerą aušinama, antraip laikui bėgant gali atsirasti spalvos pakitimų ar net „išdegusių pikselių“.

FOLED tipo ekranas yra organinio šviesos diodo tipas, kuriame yra lankstus plastikinis pagrindas, ant kurio elektroluminescentinis organinis puslaidininkis yra deponuotas. Visa tai suteikia galimybę tokiam ekranui beveikiant būti lankstomam ar vyniojamam. Tai nėra pilnai išvystyta technologija, todėl dar turi daugybę neeigiamų savybių, tokių kaip paviršiaus sutrūkinėjimas, šviesumo skirtumas sulenkinėjant, jautrumas išoriniams veiksniams (drėgmei, šalčiui).

  • MS PowerPoint 3945 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (971 žodžiai)
  • Universitetas
  • Simonas
  • Naujosios kartos ekranai
    10 - 1 balsai (-ų)
Naujosios kartos ekranai. (2017 m. Gruodžio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/naujosios-kartos-ekranai.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 17 d. 17:45
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!