Naujosios medijos


Kas yra naujosios medijos ir kaip jos atsirado. Kas yra naujosios medijos? „Kas yra naujosios medijos?“ Išvada. Kaip medijos tapo naujos? Kompiuterio ir kino projektoriaus panašumas ir medijų susiliejimas. Naujuju mediju skirstymas.

Neringa Gerulaitytė Saulius Gabrulevičius Aušrinė MatikovaitėFausta Nekrašiūtė Laura Danylaitė Vitalijus Proskuriakovas Milena Ranceva.

Populiarusis apibrėžimas teigia, kad naujosios medijos atpažįstamos tada kai kompiuteris naudojamas joms platinti, bet ne gaminti. Vis dėlto Lev Manovich su požiūriu nesutinka ir mano, jog toks apibrėžimas būtų paprasčiausiai ribotas. Jis pateikia pavyzdį, kad spaudos atsiradimas padarė poveikį tik vienai komunikacijos rūšiai - medijų platinimui, kaip fotografija nejudančių vaizdų platinimui, o kompiuterinių medijų revoliucija palietė visas komunikacijos šakas manipuliuojant duomenimis, juos platinant ar saugant.

Pasak autoriaus naujosios medijos dažnai tapatinamos su senosiomis. Tačiau naujosios medijos yra susiliejimas atskirų senųjų kaip pavyzdžiui skaitmeninis kompiuteris perėmė didumą funkcijų iš mechaninių tabuliatorių ir skaičiuotuvų. O moderniųjų medijų technologijos leidžia ivairiose medžiagose išsaugoti vaizdus, garsus, tekstus, kino juostose, fotografijose, gramofono plokštelėje. Taigi tai kam anksčiau reikėjo atlikti daug pastangų ir išteklių, bei skirtingų irengimų, šiandien mums prieinama visiems ir tai galime daryti tik naujųjų medijų pagalba.

Iki pat XX a. Pradžios buvo sukurta daugybė mechaninių ir elektrinių tabuliatorių ir skaičiuotuvų. Jie darėsi vis spartesni ir populiaresni.

  • Kinas Skaidrės
  • MS PowerPoint 3038 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (546 žodžiai)
  • Greta
  • Naujosios medijos
    10 - 8 balsai (-ų)
Naujosios medijos. (2015 m. Lapkričio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/naujosios-medijos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 20:01
×