Naujų darbuotojų adaptavimas. karjeros galimybės. komandiruotės. viršvalandžiai


Įvadas. Naujų darbuotojų adaptavimas. Adaptacijos sąvoka. Adaptacijos tikslai. Supažindinimas su darbu vieta. Supažindinimas su darbu. Pagalba reikalinga naujam darbuotojui. Karjeros galimybės. Karjeros sąvoka. Karjerą sąlygojantys veiksniai ir motyvai. Organizaciniai karjeros aspektai. Darbuotojų karjeros planai. Karjerą planuojančio darbuotojo savęs įvertinimas. UAB „Abipa Logistics“ personalo apklausos rezultatai. Komandiruotės. Tarnybinės komandiruotės sąvoka. Draudimas siųsti darbuotoją į komandiruotę. Komandiruotės trukmė. Darbas, atliekamas kelionėje. Apmokėjimas. Komandiruotės įforminimas. Viršvalandžiai. Kas yra viršvalandžiai? Viršvalandžių apmokėjimas. Kada gali būti skiriami viršvalandžiai? Viršvalandžių trukmė. Patarimai darbdaviui. Darbas naktį. Naktinis darbas. Apmokėjimas už darbą naktį. Darbo naktį ribojimai. Poilsio ir švenčių dienos. Poilsio dienos. Švenčių dienos. Apmokėjimas už darbą poilsio ir švenčių dienomis. Darbo poilsio ir švenčių dienomis ribojimo išimtys. Išvados. Literatūros sąrašas.

darbuotojai tiesiogiai įtraukiami j planavimo, organizavimo procesą, nes tik taip galima įvertinti individualius poreikius;

Tradiciniams karjeros planavimo metodams, prie jų reikėtų priskirti ir Sovietų Sąjungoje taikytus, būdinga tai, kad:

jis turi parašyti „autobiografiją", joje nurodyti jau pasiektą lygį ir kiek šis atitinka jo siekius;

Kalifornijoje sukurtą karjeros planavimo konceptiją (System for Career Planning and GuidanceJ įgyvendina trys subjektai:

Uždarojį akcinė bendrovė „Abipa Logistics“ yra įsikurusi Vilniuje. Tai tarptautinė transporto-ekspedicinė įmonė. Įmonė buvo įkurta 2007 metais. Dabar įmonėje dirba jau daugiau nei 50 darbuotojų. Dauguma darbuotojų tai kvalifikuoti, nemažą darbo patirtį savo srityje turintys specialistai. Įmonė nuolat plečiasi, ieško naujų darbuotojų.

Žemiau pateiksiu kai kuriuos duomenys gautus iš darbuotojų, atlikus apklausą.

Anketas užpildė 11 darbuotojų. 4 moterys ir 7 vyrai. 4 respondentai turi nebaigtą aukštąjį išsilavinimą, o kiti 7 respondentai aukštąjį išsilavinimą.

4 respondentai – nuo 2 iki 5 metų darbo stažą

2 darbuotojai turi nuo 6 iki 8 metų darbo stažą

6 paveikslas. Ar yra galimybė suderinti Jūsų darbą su studijomis ar kita veikla

Įmonių plėtra neįsivaizduojama be naujų darbuotojų įdarbinimo. Žinoma, svarbu, kad darbuotojai kuo greičiau priprastų prie darbo, gerai dirbtų ir atneštų įmonei pelno. Bet reikia stengtis, kad tas pripratimas arba adaptacija praeitu kuo sklandžiau ir kuo greičiau. Naujus darbuotojus reikia su viskuo ir su visais supažindinti, suteikti reikalingos informacijos. Sėkminga darbuotojų adaptacija, užtikrina didesnį darbo našumą.

Kiekvienas darbuotojas dirbdamas bet kurį darbą, visada galvoją apie karjeros galimybes. Dažnai tai būna geras darbuotojų motyvavimo būdas. Jeigu darbuotojai mato, kad jų talentai dar labiau atsiskleis užimant aukštesnes pareigas, jie stengsis dirbti dar geriau kad pasiektų užsibrėžta tikslą.

Viršvalandžiai, iš dalies neigiamas reiškinys, nes darbuotojas privalo po darbo papildomai dirbti. Žinoma, viršvalandžiai yra apmokami, tačiau ne visiems patinka dirbti ilgiau. Naktinės pamainos taip pat turi savo minusų. Dažnai tai stipriai įtakoja darbuotojų sprendimus dėl darbo vietos pakeitimo.

  • Microsoft Word 117 KB
  • 2016 m.
  • 30 puslapių (6526 žodžiai)
  • Universitetas
  • Asta
  • Naujų darbuotojų adaptavimas. karjeros galimybės. komandiruotės. viršvalandžiai
    10 - 2 balsai (-ų)
Naujų darbuotojų adaptavimas. karjeros galimybės. komandiruotės. viršvalandžiai. (2013 m. Gruodžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/nauju-darbuotoju-adaptavimas-karjeros-galimybes-komandiruotes-virsvalandziai.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 05 d. 10:16
×
116 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo