Naujų produktų kūrimas


Naujo produkto samprata. Naujų produktų klasifikacija. Naujų produktų kūrimo priežastys. Naujų produktų kūrimo parengiamieji darbai. Būtinumo kurti naujus produktus nustatymas. Naujo produkto strategijos pasirinkimas. Naujų produktų kūrimo planas. Naujų produktų kūrimo padalinio sudarymas. Naujo produkto vartojimo galimybių nustatymas. Naujo produkto tikslų nustatymas. Naujo produkto vystymosi procesas. Idėjų generavimas. Verslo analizė. Produkto prototipo vystymas. Vykdomas bandomasis marketingas. Naujo produkto pavertimas pelnu arba komercializacija. Išvados.


Čarlzas Darvinas sakė: „Išlieka ne stipriausios ir ne protingiausios rūšys, o tos, kurios geriausiai adaptuojasi prie pokyčių“ . Šiandieniniame mūsų pasaulyje įmonės nuolat bando atrasti ar sukurti kažką naujo, inovativaus ir naudingo, tiek įmonei, tiek produktą vartojantiems žmonėms. Tai yra būtent, todėl, kad įmonėms tenka prisitaikyti prie greitų ir gana stiprių rinkos pokyčių.

Nauji produktai ir paslaugos yra vienas iš sėkmingo verslo variklių. Kasdien pasaulyje įmonių specialistai bando sukurti kažką naujo, gaila, kad dauguma tokių bandymų yra nesėkmingi. Tyrimų bendrovė TNS atliko tyrimą, kurio metu buvo aiškinamasi naujų produktų sėkmingumas rinkoje. Tyrimo rezultatai buvo sukrečiantys, net 80% naujų produktų patiria nesėkmę. Net sėkmingas produktų pateikimas rinkai ne visada garantuoja sėkmę ir padidėjusias pardavimų pajamas.

Pirmoje darbo dalyje, bus nagrinėjama naujo produkto sąvoka, jų klasifikacija taip pat ir naujų produktų kūrimo priežastys.

Antroje darbo dalyje yra aprašomas naujų produktų kūrimo priežastys.

Trečioje ir ketvirtoje darbo dalyje bus nagrinėjamas naujo produkto kūrimo procesas, kuris yra padalintas į dvi dalis: trečioje dalyje aprašomi Ketvirtoje dalyje kalbama apie naujo produkto vystymo procesą.

Darbo tikslas: paaiškinti naujų produktų sąvoką, jų klasifikaciją ir išsiaiškinti naujų produktų kūrimo procesus: parengiamuosius darbus ir vystymo procesą.

Kas yra naujas produktas, apibrėžti sudėtinga. Vieniems rinkos dalyviams naujas produktas gali būti visiška technologinė inovacija naujojoje rinkoje, pavyzdžiui, savo laiku – kompiuteris, mikrobangų krosnelė. Kitiems rinkos dalyviams naujas produktas gali būti tiesiog jau egzistuojantis produktas, patobulintas kažkokiu būdu, pavyzdžiui, naujas lūpų dažų šešėlis ar indų ploviklis citrinų kvapo. (J.Vijeikis, B.Vijeikienė, 2000, p. 28). Taigi, naujo produkto sąvoka gali būti suprantama labai skirtingai.

Labai dažnai naujas produktas ar nauja paslauga yra tapatinama su žodžiu inovacija. Lietuvių kalboje ir yra vartojami šie du terminai: tarptautinis - inovacija ir lietuviškas - naujovė. Teisingiausia būtų skirti juos pagal reikšmę. Inovaciją galima suprasti, kaip procesą, o naujovę - kaip to proceso rezultatą (naujas produktas, nauja technologija ar naujas gamybos metodas).

Produktai naujovės. Naujovė – produktas ar paslauga, kuri yra nauja tiek vartotojams, tiek pačiai įmonei. BAH atlikto tyrimo metu, šiam naujų produktų tipui buvo priskirta apie 10% produktų. Naujovės paprastai daro įtaką vartotojų elgesiui, todėl, kad nauji produktai dažnai pakeičia žmonių įpratimą ar nusistovėjusią sistemą. Tuo pačiu metu yra pakeičiama ir visa vartojimo struktūra. Vienas iš geriausių pavyzdžių, tinkančių šiam naujų produktų tipui yra kompaktinės plokštelės. Juk labai ilgą laiko tarpą žmonės naudodavosi vinilinėmis plokštelėmis. Jos buvo pats geriausias būdas klausyti mėgstamos muzikos, nors reikia pripažinti, kad ne itin patogus. Juk vien patefonas buvo labai brangus prietaisas, jis užimdavo labai daug vietos, todėl šis muzikos klausymo malonumas tikrai nebuvo ypatingai patogus. Vinilines plokšteles praktiškai visiškai pakeitė kompaktinės plokštelės, kurios žmones sužavėjo tiksliu garso atkūrimu ir daug patogesniu muzikinių grotuvų vartojimu. Ši naujovė sukėlė bumą ir kitose technologijų šakose.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 33 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (2383 žodžiai)
  • Eglė
  • Naujų produktų kūrimas
    10 - 9 balsai (-ų)
Naujų produktų kūrimas. (2016 m. Gegužės 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/nauju-produktu-kurimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 03:47
×