Naujų rūšių atsiradimas


Naujų rūšių atsiradimas. Rūšį apibūdinantys požymiai. Kas yra rūšis? Tai grupė vienos kilmės individų. Alopatrinis rūšies susidarymo būdas. (lytinė reprodukcinė izoliacijaAdaptyvioji spinduliuotė (radiacijaRūšies kriterijai. Morfologinis kriterijus. Kariologinis (citogeninis) kriterijus. Fiziologinis kriterijus. Ekologinis kriterijus. Geografinis kriterijus. Etologinis kriterijus. Genetinis kriterijus.


Simpartinio rūšių susidarymo atveju geografinės izoliacijos nebūna, nauja rūšis atsiranda toje pačioje vietovėje. Genetikai iš pradžių manė, kad šis senarijus mažai tikėtinas, nes tokiomis sąlygomis išsiskiriančioji atranka negali būti veiksminga. Toks argumentas atrodė logiškas – juk tai pačiai populiacijai priklausantys individai tiesiog turi kryžmintis tarpusavyje, taigi jiems dauginantis susidarančių genofondų skirtumai yra suvienodinami. Ekologai iškėlė mintį, kad simpartinis scenarijus galimas tik tada, jeigu palyginti nedideleme plote esama labai skirtingų sąlygų.

Tai - kai kokie nors organizmai patenka į vietovę, kurioje jie randa daug ir įvairių niekieno nevartojamų išteklių, rūšys gali susidaryti labai sparčiai. Pvz: Darvino kikilių atsiradimas Galapagų salyne. Diaugiau nei šimtą metų trukę tyrimai parodė, kad pora kikilių, priklausančių vienai rūšiai, prieš kelis milijonus metų iš Pietų Amerikos žemyno kažkaip pakliuvo į vieną iš salų. Čia kikilai nesutiko jokių konkurentų, niekeno nevartojamo maisto buvo daug ir įvairaus. Įvyko adaptyvioji radiacija, susiskaidžiusi tėvinę rūšį į kelioliką naujų, prisitaikiusių gyventi skirtingose salose ir maitintis skirtingu maistu.

Tai išorinės ir vidinės sandaros panašumas (spalva, proporcijos, kūnas).

Morfologinis Individų morfologinės, anatominės sandaros ypatybės: spalva, proporcijos, kūnas.

  • MS PowerPoint 5791 KB
  • 2021 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (540 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Augustė
  • Naujų rūšių atsiradimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Naujų rūšių atsiradimas. (2021 m. Vasario 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/nauju-rusiu-atsiradimas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 23 d. 04:50
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo