Naujųjų laikų filosofija. Dekartas. Spinoza


Naujuju laiku filosofai. Naujoji filosofija. Naujausiu laiku filosofai. Naujuju laiku bruozai. Naujuju laiku filosofijos bruozai. Kaip vadinasi naujoji filosofija. Naujausiu laikų filosofija. Spinoza biografija. B.spinozos referatai. Dekarto filosofine apzvalga.

Įvadas. Naujieji amžiai. Renė dekartas. Biografija. Filosofijos apžvalga. Kūryba. B. Spinoza. Biografija. Filosofinė kūryba. Spinozos pirmtakai. Filosofinės minties raida. Filosofinės pažiūros. Panteizmas. Determinizmas. Materija ir dvasia. Paralalelizmas. Racionali ir mistinė etika. Spinozizmo bruožai. Opozicija. Šalininkai. Literatūra. Į naujuosius amžius europos filosofija įžengė jau turėdama ilgą istoriją, apėmusią apie šimtą teorijų ir doktrinų, sistemų ir mažiausiai dvejopą - antikinį ir viduramžišką - požiūrį į pasaulį. Vieni naujųjų amžių mąstytojai matė pasaulį iš viduramžių pozicijos, kiti laikėsi senovei būdingo požiūrio, treti – naujos pozicijos, kuri nesudarė prielaidų naujai pasaulio sampratai, tai yra nesudarė loginio pamato naujam senų problemų sprendimui. Kur senovės filosofija sakė “taip”, o viduramžių – “ne” (arba atvirkščiai), naujoji filosofija dažniausiai nedavė jokio atsakymo. Taigi švietimo epocha pasaulio kultūrai padarė labai didelę įtaką. Tuo metu sukurtos svarbiausios žmogaus laisves ir teises ginančios doktrinos, kurios pakeitė daugelio žmonių gyvenimus, buvo labiau pradėta domėtis žmogaus asmenybe ir siela, pradėta domėtis savo gimtuoju kraštu, istorija.
  • Microsoft Word 26 KB
  • 2012 m.
  • 10 puslapių (3430 žodžiai)
  • Kolegija
  • Kostas
  • Naujųjų laikų filosofija. Dekartas. Spinoza
    10 - 2 balsai (-ų)
Naujųjų laikų filosofija. Dekartas. Spinoza. (2011 m. Lapkričio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/naujuju-laiku-filosofija-dekartas-spinoza.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 14 d. 18:11
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo