Naujųjų laikų ir egzitencinė filosofija


Naujųjų laikų ir egzitencinė filosofija. Kas yra egzistencinė filosofija? Egistencinės filosofijos bruožai. Egzitencializmo pirmtakai. Egzitencializui būdinga. Jean-paul sartras. Salytis su aplinka. Kūryba. Alberas kamiu. Gyvenimo prasmė. Absurdo ištakos. Absurdas bei savižudybė. Absurbas bei tiesa. Prasmė bei beprasmybė. Išvados. Literatūros sąrašas.

Įtraukite pirmą teiginį su ženkleliu čia Įtraukite antrą teiginį su ženkleliu čia Įtraukite trečią teiginį su ženkleliu čia.

Žmogaus savitumas, jo išskyrimas iš visos gamtinės tikrovės. Gamta visiškai svetima žmogui. Ištikimybė pačiam sau. Paklusti visuotiniams įstatymams tolygu laisvės išdavimui.

Humanizmas. Žmogiškoji egzistencija yra tikroji filosofijos problema, teigė dar Sokratas. Infinitizmas. Baigtinis žmogus savo egzistencijoje nuolat susiduria su begalybe – randame Platono ir ypač Augustino raštuose. Tragizmas. Žmogaus egzistencija kupina sielvarto ir mirties baimės – iškėlė Pascalis. Pesimizmas. Žmogų supa nebūtis, nėra nieko, į ką jis galėtų atsiremti.

Albert Camus gimė 1913 m. lapkričio 7 d. – prancūzų-alžyriečių kilmės filosofas ir rašytojas, egzistencializmo atstovas. Laikomas vienu žymiausių XX a. prancūzų rašytojų. A.Kamiu neigė savo tapatumą su egzistencializmu bei yra sakęs - " Aš netikiu Dievu ir nesu ateistas".

A. Kamiu filosofinės pažiūros turėjo ir tebeturi nemažos įtakos kai kuriai buržuazinių šalių visuomenės, o ypač inteligentijos, daliai, todėl su jomis susipažinti ir mokėti jas ir įvertinti yra būtina Visa A. Kamiu kūryba grindžiama absurdo filosofija. Todėl daug lengviau suprasti A. Camus grožinius kūrinius, kai pažvelgsim į juos pro filosofijos prizmę.

Kritikai pastebi. Kad A. Camus romane „Svetimas“ dažnai perteikiama būsena – šaltumas. Nors pats rašytojas prieštarauja, teigdamas, jog labiau tiktų žodis – geranoriškumas. Merso nieko nenori nei įžeisti, nei įskaudinti.

  • MS PowerPoint 4134 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (1050 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vitalija
  • Naujųjų laikų ir egzitencinė filosofija
    10 - 5 balsai (-ų)
Naujųjų laikų ir egzitencinė filosofija. (2015 m. Gruodžio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/naujuju-laiku-ir-egzitencine-filosofija.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 26 d. 08:39
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo