Naujųjų laikų lietuvos valstybė


Lietuva naujais laikais. Naujuju laiku lietuvos valstybe yra sukurta ant gimtosios lietuviu kalbos.

Naujųjų laikų lietuvos valstybė yra sukurta ant gimtosios kalbos, istorijos pamatų ir sunešta ant knygnešių pečių. Didžiojo j. Jablonskio. -metis yra graži proga prisiminti, o nežinantiems – pasakyti, kad, pakylėtai kalbant, naujųjų laikų lietuvos valstybė yra sukurta ant gimtosios lietuvių kalbos, istorijos pamatų ir sunešta ant knygnešių pečių. Visi sūduvos ir zanavykų žmonės gali dar sykį oriai papūsti krūtinę: ne vilniaus, kauno ar šiaulių, o griškabūdžio, sintautų, rygiškių ir jų kaimynų tarmė buvo paklota į bendrinės – valstybės teisėje, kultūroje, mokyklose, knygose, laikraščiuose ir kitose srityse vartojamos – kalbos pamatus.

Didžiojo j. Jablonskio 150-metis yra graži proga prisiminti, o nežinantiems – pasakyti, kad, pakylėtai kalbant, naujųjų laikų Lietuvos valstybė yra sukurta ant gimtosios Lietuvių kalbos, istorijos pamatų ir sunešta ant knygnešių pečių. Apskritai j. Basanavičiaus, v. Kudirkos– gyvenimas ir veikla yra gražiausias pilietinės pozicijos ir tiesioginio darbo, profesinės veiklos ir meilės savo valstybei pavyzdys. Jie neleido Lietuvai taip greit išnykti. Šiais leidiniais kaip j. Basanavičiaus aušra , v. Kudirkos varpas , l. Iviskio kalendorius aukso altorius , garsino Lietuvių kalbą, o jiems visą tai nešioti padėjo knygnešiai.

1864 – 1904 metai tai Lietuvių tautos kova už gimtąjį žodį, už savo egzistenciją. Šios kovos simboliu tapo knygnešys. Manoma, kad per 40 spaudos draudimo metų į tautą kovoti dėl Lietuviškos spaudos išėjo 2000 knygnešių. Jie ir atlaikė carinės žandarmerijos, policijos ir pasienio kariuomenės puolimą prieš Lietuvišką knygą ir žodį.  .

Tą laikotarpį mes paprastai apibūdiname trim žodžiais – spaudos draudimo metai. Tai metai Lietuvių tautos stoiškumo, jos vitališkumo, drąsos ir pasiaukojimo dėl savo gimtosios kalbos, dėl Lietuviškojo rašto apsaugojimo ir išsaugojimo. Gimtasis žodis išsaugojo mūsų tautos autentiškumą, apsaugojo ją nuo ištirpimo gausesnių kaimynų jūroje. Ji ištisus šimtmečius vis graužė mūsų krantus, kaskart nusinešdama atplėštos uolos skeveldras.

  • Microsoft Word 7 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (525 žodžiai)
  • Mokykla
  • Diana
  • Naujųjų laikų lietuvos valstybė
    10 - 1 balsai (-ų)
Naujųjų laikų lietuvos valstybė. (2011 m. Gegužės 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/naujuju-laiku-lietuvos-valstybe.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 15 d. 14:09
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo